Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 27 marca. Imieniny: Ernesta, Jana, Marka
14/08/2022 - 19:35

Święto rolników w gminie Korzenna. Wyśmienita zabawa na tegorocznych dożynkach

Święto plonów to okazja do podziękowania za udane żniwa i świętowania obfitego sezonu prac rolniczych. W ten weekend (13 – 14 sierpnia) w Korzennej świetnie bawili się rolnicy i mieszkańcy. Pyszne jedzenie, zachwycające wieńce, skoczna muzyka, atrakcje dla dzieci i kolorowy korowód przyciągnęły tłumy ludzi.

Choć w pierwszy – sportowo-taneczny – dzień dożynek w Korzennej, pogoda nie dopisała, niebo zrekompensowało deszczową aurę w czasie niedzielnych uroczystości. Na teren Dworku w Korzennej przybyły tłumy ludzi i zaproszonych gości.

Barwny dożynkowy korowód z banderią konną, który przejechał przez ulice Korzennej rozpoczął świętowanie rolników i mieszkańców gminy.

- Większość mieszkańców gminy Korzenna utrzymuje się z rolnictwa. Dożynki Gminne to ich święto, czas radości i zabawy, po trudnych miesiącach pracy – mówi wójt gminy Korzenna, Leszek Skowron.

Piotr Stawiarski, radny gminy Korzenna z Janczowej, dodaje, że tego lata rolnikom dała się we znaki susza. Mimo tego, udało im się zebrać dobre plony.

Okazją do podziękowania za zebrane w tym roku plony była polowa msza święta, która rozpoczęła się o godzinie 14:00. Istotnym punktem wydarzenia była prezentacja tradycyjnych wieńców dożynkowych, przygotowanych przez poszczególne sołectwa.

Jak mówi Maria Nędza, starościna dożynek, przygotowanie tradycyjnych wieńców zajmuje nawet kilkanaście dni. W przygotowanie tak wielkiego wydarzenia, jakim są Gminne Dożynki, zaangażowanych było wiele osób.

Podczas Gminnych Dożynek można spróbować smakowitych wyrobów Kół Gospodyń Wiejskich. Pod Dworkiem w Korzennej znajdzie się coś dla każdego łasucha: poprzez specjały z grilla, domowe wypieki, aż po potrawy regionalne.

W Korzennej świetnie bawią się również dzieciaki – organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych uczestnikach wydarzenia i przygotowali dla nich sporo atrakcji, m.in. plecenie kolorowych warkoczyków czy dmuchańce.

Wielkim zainteresowaniem zarówno dużych, jak i małych cieszyło się stanowisko żołnierzy. Furorę zrobił również podniebny pokaz samolotów.

Od godziny 17:00 na scenie pod Dworkiem w Korzennej można oglądać lokalne grupy artystyczne i zespoły regionalne. Gwiazdą wieczoru jest zespół „Brathanki”. Jeśli pamiętacie ich ponadczasowy hit „Czerwone korale”, spieszcie do Korzennej. O godzinie 20:00 rozpocznie się ich koncert.

Później zaplanowano pokaz sztucznych ogni, a zabawę taneczną do późnej nocy poprowadzi kapela Fajni. Od godziny 17:00 wstęp na Gminne Dożynki jest płatny 10 złotych (nie dotyczy dzieci i młodzieży szkolnej). Serdecznie zapraszamy!

Materiał partnera

([email protected], foto: SKS, wideo: [email protected])

Gminne Dożynki w Korzennej 2022




Zobacz fotorelację z Gminnych Dożynek w Korzennej.






Dziękujemy za przesłanie błędu