Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
20/09/2018 - 15:10

16 tys. złotych wygrali dla Norberta w meczu charytatywnym artyści i sportowcy

Całe lato upłynęło rodzinie Gumola na zbieraniu pieniędzy dla syna Norberta chorego na nowotwór. Od czerwca prowadzono zbiórki w szkołach, na gminnych imprezach, festiwalach i w internecie. Pomagała cała rodzina, bliscy znajomi, a także nieznajomi, ale wrażliwi na niedole innych ludzie. Swoją cegiełkę dołożyli także hokeiści z Krynickiego Towarzystwa Hokejowego, którzy rozegrali mecz charytatywny z Hokejową Reprezentacją Artystów Polskich. Dochód z imprezy to 16 tys. złotych.

Choć nie była to impreza masowa i ilość widzów była ograniczona, to emocji było wiele. Rywalizacja zakończyła się remisem 6:6. Zarówno hokeiści KTH i Przyjaciele jak i drużyna HRAP pokazała na lodowisku wielką klasę.  Na zakończenie nie obyło się także bez rzutów karnych, każda z drużyn oddała ich po pięć.

- Drużyna Artystów rozegrała wspaniały mecz - mówi Dawid Tomasiak kapitan drużyny KTH i Przyjaciół - choć aspekt sportowy nie był najważniejszy. Ważne, że graliśmy, aby pomóc Norbertowi, który jest członkiem krynickiej rodziny hokejowej. Mam nadzieję, że on sam, szybko wróci do gry.

Rywalizacja sportowa była wspaniałym pretekstem do zbiórki pieniędzy na leczenie Norberta. Podczas całego wydarzenia zebrano aż 16 tys. złotych. Do puszek wolontariuszy trafiły datki z cegiełek oraz licytacji.

Aby zwiększyć dochód z meczu charytatywnego zorganizowano licytację, koszulek, hokejek, plecaków i krążków hokejowych. Wiele z tych przedmiotów trafiło do Drużyny Artystów, którzy chętnie licytowali dla Norberta.

-Gdy tylko dowiedziałam się, że Norbert potrzebuje pomocy porozmawiałam z przyjaciółmi i zabraliśmy się do działania, bo " nie trzeba robić wielkich rzeczy, ale małe z wielkim sercem" - mówił Katarzyna Zygmunt, pomysłodawczyni imprezy i jeden z sędziów podczas meczu.

Składy Drużyn:

KTH i Przyjaciele: 
Gabriela Mizera, od 15:00 Piotr Nowak, od 31:00 Łukasz Pyka - Sebastian Rząca, Jarosław Bryniarski; Jarosław Gurba, Dawid Bulanda, Dariusz Kruczek - Mateusz Hraj, Łukasz Domek; Karol Pawlik, Dawid Tomasiak C, Tomasz Majchrzak - Kamil Górecki, Maciej Gosztyła; Mirosław Ziębowicz, Grzegorz Gurgul, Krzysztof Biskup.


Hokejowa Reprezentacja Artystów Polskich
Tomasz Rajski - Adam Grzanka (2), Mariusz Kieca; Mateusz Dewera, Mariusz Gabrek, Paweł Smoleń - Wojciech Zawioła, Mariusz Siudek; Marek Kapłon, Jakub Skóra, Darek Maciborek - Waldemar Kupiec, Józef Chrząstek; Andrzej Tomanek, Rafał Bryndal, Piotr Popowski - trenerzy Józef Chrząstek i Mariusz Kieca.

(KS) Fot. Archiwum rodziny GumolaDziękujemy za przesłanie błędu