Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 16 stycznia. Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
23/12/2019 - 09:20

3 sposoby jak w jeden dzień stworzyć świąteczny nastrój i poczuć magię świąt

Grudzień to czas świątecznych przygotowań, porządków i kupowania prezentów. Oczekiwanie na Boże Narodzenie bywa nerwowe - zapracowani, w ciągłym pośpiechu staramy się przygotować wieczór wigilijny dla najbliższych. Często trudno nam poczuć magię nadchodzących świąt. Przygotowaliśmy dla Was pomysły, jak w jeden dzień stworzyć świąteczny nastrój.

1. Rodzinny seans filmowy

Świąteczny film w gronie najbliższych może okazać się świetnym sposobem na to, aby poczuć, że nadeszły święta. Najprzyjemniej ogląda się filmy z przesłaniem. Wystarczy postawić na stole pyszne ciasto pachnące cynamonem i gorącą herbatę z goździkami, pomarańczą i imbirem oraz okryć się pluszowym kocem. Nietrudno wtedy zdać sobie sprawę z tego, że nadszedł czas, aby zwolnić i odbudować rodzinne więzi. Co więcej, w filmach - w odróżnieniu od tego, co za oknem - zawsze jest śnieg! ,,Kevin sam w domu", ,,Listy do M.", ,,Cztery gwiazdki", ,,To własnie miłość" czy ,,Mikołaju ratuj" to jedne z najpiękniejszych świątecznych filmów dla całej rodziny. Zabieganym rodzicom szczególnie polecamy obejrzeć filmy razem z dziećmi. ,,Ekspres polarny" to historia chłopca, który powątpiewa w magię świąt Bożego Narodzenia. Wzruszający film skierowany jest do wszystkich, którzy tracą wiarę w święta. ,,Opowieść wigilijna", ,,Pada Shrek" i ,,Jack Frost" to kolejne propozycje, dzięki którym nawet zapracowani dorośli choć na chwilę oderwą się od rzeczywistości. Świąteczne filmy w gronie najbliższych mogą okazać się świetną rozrywką, która na długo pozostanie w pamięci najmłodszych. 

2. Ubieranie choinki, świąteczne kartki i ozdabianie domu

Jeśli jeszcze nie poczuliście świątecznego klimatu, być może wynika to z tego, że świąt nie widać jeszcze w Waszym domu. Nadeszła najlepsza pora na ozdabianie mieszkań, przystrojenie choinki i przygotowanie bożonarodzeniowych kartek. Świąteczne lampki w oknach oraz pachnące cynamonem, pomarańczą, pieczonym jabłkiem i goździkami świeczki dodadzą magicznej atmosfery. Ogromnym przeżyciem dla najmłodszych jest też ubieranie choinki - pozwólmy dzieciom uczestniczyć w wigilijnych przygotowaniach. W lokalnych sklepach z artykułami domowymi można znaleźć mnóstwo drobiazgów w niskich cenach, dzięki którym w naszym domu zapanuje świąteczny nastrój. Świetną zabawą dla najmłodszych jest ozdabianie okien śniegiem w sprayu - specjalne szablony ułatwią stworzenie idealnej gwiazdki, Mikołaja, choinki i innych bożonarodzeniowych ozdób. 

Czytaj też: Wigilijny savoir vivre. Zasady etykiety świątecznej

3. Wspólne gotowanie i przygotowywanie domowych słodkości

Nic tak nie poprawia humoru, jak pyszne świąteczne wypieki. Ich charakterystyczny zapach pojawia się tylko raz w roku - w okresie świąt Bożego Narodzenia. Najmłodsi liczą czy potraw jest dwanaście, często nie rozumiejąc, że groch z kapustą i grzybami to już 3 dania... Zabieganym mamom najtrudniej odpocząć. Podpowiadamy, aby czas przygotowania wigilijnych potraw umilić słuchając kolęd i świątecznych piosenek. Tym, którym znudziło się ,,Dzisiaj w Betlejem" polecamy świąteczne składanki znanych na całym świecie gwiazd takich jak Sia czy Michael Buble. Świąteczne utwory umilą czas wigilijnych przygotowań. 

K.K., redakcja@sadeczanin.info, fot. pixabay.com Dziękujemy za przesłanie błędu