Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 20 stycznia. Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana
20/12/2019 - 16:05

4 proste zasady, by ograniczyć kupowanie niepotrzebnych rzeczy

Listopad i grudzień to czas przedświątecznych zakupów. Wiele rzeczy możemy kupić podczas znanych na całym świecie największych promocji z okazji Black Friday i Cyber Monday. Czy nasze zakupy są przemyślane, czy kierowane emocjami? Podpowiadamy jak ograniczyć kupowanie niepotrzebnych rzeczy.

Okazji do wydawania pieniędzy w ostatnich miesiącach roku jest wiele. Pierwsze dni miesiąca to czas, w którym jesteśmy wyjątkowo skłonni do zakupów – zwykle nie musimy wtedy martwić się o stan konta. Niestety kupujemy coraz więcej rzeczy tylko dlatego, że są na promocji. Większość sklepów sztucznie propaguje sezonowe obniżki. Nieświadomi klienci dają się nabrać na sztuczki producentów, wracając do domu z zestawem niepotrzebnych rzeczy.

Jak oduczyć się kupowania pod wpływem chwili?

  • Przede wszystkim należy przemyśleć czy dana rzecz jest nam potrzebna.
  • Przed wyruszeniem do galerii handlowej dobrym sposobem jest zrobienie listy niezbędnych rzeczy.
  • Należy trzymać się planu zakupów, aby nie oglądać wszystkiego.
  • Niezłym pomysłem jest też wzięcie ze sobą określonej ilości gotówki 

Świadomość jakiej kwoty nie możemy przekroczyć w dużym stopniu wpływa na nasze podejście do kupowania. Warto zainwestować w rzeczy praktyczne, przydatne nie tylko w okresie świątecznym, ale także w ciągu całego roku. Przy wyborze upominków dla najbliższych trzeba pamiętać, że najlepsze prezenty to te prosto z serca, które nic nie kosztują. Czas spędzony z bliskimi może okazać się dużo cenniejszy niż najdroższy upominek.

K.K., redakcja@sadeczanin.info, fot. pixabay.comDziękujemy za przesłanie błędu