Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 25 września. Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
23/02/2020 - 16:45

5 lat temu… bez obwodnicy i muzem szukające domu

Dokładnie 5 lat temu, czyli 23 lutego 2015 roku, na łamach portalu sądeczanin.info, pisaliśmy m.in. o małym sukcesie przy budowie obwodnicy północnej Nowego Sącza oraz przeprowadzce Galerii „Mała Synagoga”

Obecnie mieszkańcy Nowego Sącza oraz przejeżdżający przez nasze miasto tranzyt, nie wyobrażają sobie sprawnego przemieszczania się w kierunku Limanowej, Marcinkowic, bez pokonania długiego mostu im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, zlokalizowanego w ciągu miejskiej obwodnicy północnej.

Jednakże, pięć lat temu, mogliśmy się cieszyć nie z jego otwarcia, ale z pierwszego sukcesu ekip budowlanych, pracujących przy estakadzie, czyli z połączenia wszystkich jej części i rozpoczęcia betonowania mostu nad rzeką Dunajec.

Widok mostu w trakcie budowy:

I po oddaniu do użytku:

Czytaj także: Nowy Sącz: Betonują nowy most na Dunajcu

Niestety, nie tylko dobrymi wieściami, dzieliliśmy się, w tym czasie, z czytelnikami. Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu zostało zmuszone do opuszczenia przez, wchodzący w jego skład dział sztuki, „dawnej synagogi” przy ul. Berka Joselewicza w Nowym Sączu, jak również do znalezienia dla siebie nowego lokum.

Wtedy nad muzeum nadciągnęły czarne chmury, ale dzisiaj może cieszyć się z dużego gmachu głównego, będącego „sercem” Muzeum Okręgowego, znajdującym się w budynku przy ul. Jagiellońskiej 56 w Nowym Sączu, w którym oprócz zwiedzania ekspozycji, możesz kupić kwartalnik „Sądeczanin HISTORIA”.

Czytaj także: Przeprowadzka Galerii „Dawna Synagoga” przesądzona. Muzeum szuka nowej siedziby

A czym nasi czytelnicy zajmowali się 23 lutego 2015 roku?
 

(Karol Trojan) [email protected], fot.: UM Nowy Sącz, Iga Michalec, Karol TrojanDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe