Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 stycznia. Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
09/10/2019 - 21:50

6-letnia Emilka cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Możesz wesprzeć jej leczenie!

6-letnia Emilka Woropaj z Nowego Sącza, która cierpi na rdzeniowy zanik mięśni, (SMA), zaczęła być leczona. Pierwszą dawkę leku przyjęła w sierpniu, kolejną dwa tygodnie później. Chcesz pomóc dziewczynce w walce z chorobą, możesz wesprzeć jej leczenie.

Gdy Emilka miała 9 miesięcy nie potrafiła robić pewnych rzeczy, które inne dzieci wykonywały bez problemu. Rodzice poszli z dziewczynką do specjalisty w Prokocimiu. Neurolog zlecił wykonanie  EMG. badania podstawowe i genetyczne, które potwierdziły chorobę rdzeniowy zanik mięśni. (SMA)

Emilka nie chodzi, porusza się na wózku, co nieraz sprawia jej trudność. Potrzebna jej jest codzienna rehabilitacja, sprzęty rehabilitacyjne, medyczne, wyjazdy do specjalistów. 

W ubiegłym roku odbyła się zbiórka pieniędzy na rehabilitację i leczenie pięciolatki. Kwestowano na placach kościelnych w Nowym Sączu, Starym Sączu, w Gminie Piwniczna i w Krynicy.

U dzieci poddawanych intensywnej terapii, skutki choroby pojawiają się znacznie wolniej. Nadzieję dają intensywne badania nad chorobą. Odkryto między innymi, że jej przebieg można łagodzić nie tylko rehabilitacją, ale również suplementacją diety preparatami zawierającymi kwas foliowy i witaminę B12. 

-Emilka zaczęła być leczona! Jest to dla nas wielkie szczęście jak i szansa na lepsze życie naszej córki.- piszą w mediach społecznościowych rodzice dziewczynki-  Żeby leczenie przyniosło efekty potrzebna jest codzienna kosztowna rehabilitacja, dlatego prosimy was o pomoc, pieniążki są wypłacane na rehabilitację, specjalistyczna dieta, wyjazdy i wizyty i specjalistów oraz różne sprzęty. Dziękujemy jesteście prawdziwymi aniołami. 

W linku https://pomagam.pl/emilkaSMA  można pomóc wpłacając dowolną kwotę oraz zapoznać się z historią Emilki

Obecnie zbiórkę wsparło ponad 3 tyś. osób, na koncie jest 124 271 zł, z docelowych 350 000 zł.

(MK) fot. rodziny EmilkiDziękujemy za przesłanie błędu