Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 16 stycznia. Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
01/12/2019 - 18:10

Ale mieli super andrzejki. Przedszkolaki z Grybowa wróżyły sobie z Kordianem

"Atmosfera jest radosna"- cytat doskonale odzwierciedla klimat zabawy andrzejkowej w Akademii Przedszkolaka w Grybowie.

Andrzejki w Akademii Przedszkolaka w Grybowie to już tradycja. Jest to wyjątkowa uroczystość, w której biorą udział same dzieci, bez obecności swoich rodziców.

Jak mówi dyrektor Akademii Przedszkolaka Aleksandra Jurek-Szewczyk, wróżby andrzejkowe, tańce i zabawy mają na celu pokazanie wychowankom piękna polskiej tradycji. Zabawa trwa do obiadu, który jest wyznacznikiem zakończenia imprezy.

Rodzinna atmosfera jaka udziela się w przedszkolu, to efekt pracy kadry wychowawczej i rodziców. Dzieci czują się tu jak w domu. Nie ma czasu na nudę. Tegoroczne andrzejki były wyjątkowe. Tańce przeplatały się z zabawami.

Piękne cyganki wróżyły z magicznej kuli, losowano imię swojej przyszłej miłości, przyszły zawód. Można było również wylosować dla siebie piękne nagrody- niespodzianki.

Kto wie czy to nie przez magiczne sztuczki andrzejkowe w drzwiach Akademii Przedszkolaka pojawił się wyjątkowy gość- Kordian.

Charyzmatyczny muzyk z radością wysłuchał coveru jednego ze swoich hitów „Dziewczyna z gór”, w wykonaniu wychowanków przedszkola. Nie obyło się również bez wspólnych zabaw, śpiewu i tańca. Kordian nie tylko śpiewa, lubi także malować. Dzieci podarowały mu wyjątkowy prezent- na tę okazję wykonały przepiękny portret artysty.

Kordian wziął również udział we wróżbach andrzejkowych, w których wywróżył sobie imię wybranki swego serca.

To nie koniec niespodzianek. Muzyk złożył na ręce Aleksandry Jurek- Szewczyk kubek, który będzie można niebawem nabyć w licytacji. Środki zostaną przeznaczone na leczenie Gabrysi Szewczyk, siedmioletniej dziewczynki, u której zdiagnozowano nieoperacyjny guz pnia mózgu IV stopnia.

Przed wychowankami Akademii Przedszkolaka stoi niebawem nie lada wyzwanie. Dzieci będą prezentowały swoje umiejętności przed szerszą publicznością w Przeglądzie Jasełek, który co roku odbywa się w Grybowie. Występ zasługuje na szczególną uwagę bowiem kolęda, którą dzieci zaprezentują będzie w języku migowym. (I.N)

Andrzejki z Kordianem w Akademii Przedszkolaka
Wesoła zabawa pełna muzyki


Dziękujemy za przesłanie błędu