Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
11/09/2020 - 15:05

Ale numer! Przyszły krowy do urzędu gminy w Łabowej. Chciały coś załatwić?

Urząd Gminy w Łabowej miał dziś nietypowych gości. Pracowników urzędu odwiedziły… krowy. Skąd się tam wzięły i czy chciały coś załatwić?

Krowy pod Urzędem Gminy w Łabowej, fot. UG Łabowa

W piątkowe południe na teren Urzędu Gminy w Łabowej przywałęsały się dwie krowy. Rozkoszne mućki nie przyszły jednak załatwiać swoich interesów. Po prostu uciekły ze swojego pastwiska i ruszyły na spacer po całej miejscowości.

Czytaj także: Niecodzienny pasażer. Wieźli skradzionego cielaka na tylnym siedzeniu

Właściciel nie zabezpieczył odpowiednio terenu ich wypasu i krowy spokojnie przechadzały się po wsi. Koło południa pojawiły się w łabowskim Urzędzie Gminy. Tam odwiedziły remontujących budynek urzędu pracowników.

Krowy pod Urzędem Gminy w Łabowej, fot. UG w Łabowej

Nieprzywiązane krowy w najlepsze kontynuowały swoją wędrówkę po okolicznych posesjach. Pracownicy Urzędu Gminy dodali nawet post na stronie urzędu na Facebooku o zagubionych krowach. Przez Łabową przebiega ruchliwa DK-75. Przygody czteronożnych podróżniczek mogły by się szybko zakończyć, jeśli jakiś samochod uderzył by w nie.

Ogłoszenie o zaginionych zwierzakach pomogło właścicielowi szybko zidentyfikować swoje zguby. Zamiast do odpowiedniego referatu w Urzędzie Gminy skierował je prosto do domu. (PS) Fot. UG Łabowa

Zobacz również: Budynki w Łabowej jak z bajki. Tak będą wyglądały szkoła i urząd po remoncie [ZDJĘCIA]Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe