Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 29 września. Imieniny: Michaliny, Michała, Rafała
06/05/2018 - 10:05

Andrzejówka. Nad Popradem wędkarze rozpoczęli sezon

Podczas Wielkiej Majówki krynickie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego rozpoczęło sezon, który zakończy się w październiku. Tradycyjnie zainaugurowały go zawody w łowieniu ryb na Popradzie w miejscowości Andrzejówka – Ługi. Pogoda dopisała i humory również.

Jak każdego roku, nad Popradem  w malowniczej miejscowości Andrzejówka – Ługi wędkarze, członkowie krynickiego Koła PZW rozegrali pierwsze    zawody na rozpoczęcie sezonu. Walczyli oni o nagrody w dwóch kategoriach: mucha – spinning (sztuczne muszki) i spławik – grunt (łowienie na przynęty roślinne). Ryby średnio dopisały.

W zawodach metodą na mucha - spinning mierzy się ryby,  a spławik - grunt - waży. Jeden punkt za jeden gram wagi.  Na zakończenie wręczano nagrody i dyplomy.  Pierwsze miejsca zajęli: Rafał Czyszczoń (mucha – spinning) i Grzegorz Klimek (spławik – grunt).

Wśród uczestników przeprowadzano loterię fantową, w której  mogli    oni  wylosować m.in:   wędki, kołowrotki, a także symboliczną paczkę haczyków. Nie zabrakło również wspólnego grilla i fotografii. - "W inauguracji  sezonu wędkarskiego na Popradzie uczestniczyło 85 osób wraz z rodzinami, które kibicowały zawodnikom". - mówi Jan Szewczyk, prezes krynickiego Koła PZW. - "Zorganizowano też liczne konkursy wśród najmłodszych uczestników"

Nad Poprad wędkarzy  przyciąga głowacica z rodziny łososiowatych. Nowosądeckie jest jedynym okręgiem  w Polsce, który ma  ten rodzaj ryby. (wymiar ochronny 70 cm). Są osoby, które uwielbiają łowienie na sztuczną muchę lub spinning, a tylko taki rodzaj wędkowania jest dopuszczalny na rzekach górskich.

(MaK) fot. aut.Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe