Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 października. Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra
14/09/2021 - 16:00

Bajeczny zakątek Sądecczyzny z dobrym klimatem na cztery pory roku

Lubią tu przyjeżdżać i miejscowi z Sądecczyzny i turyści z całej Polski. Położona w Dolinie Popradu gmina Rytro to jeden z najbardziej urokliwych zakątków naszego regionu. To tu, na szlakach Beskidu, można znaleźć spokój i ciszę, zwłaszcza jesienią, po wakacyjnym sezonie. Nieprzypadkowo to właśnie we wrześniu Rytro króluje w tegorocznym kalendarzu „Sądeczanina”, którego tematem przewodnim jest kultura, sztuka i regionalizm.

Uchodzi za jeden  z najbardziej urokliwych zakątków Sądecczyzny. Położoną w Beskidzie Sądeckim gminę Rytro od zachodu otaczają lesiste wzgórza pasmo Radziejowej, a od wschodu pasmo Jaworzyny. To miejsce na cztery pory roku.

Ma szczególnie dobre warunki klimatyczne i cieszy się popularnością wśród turystów, którzy mogą wybrać liczne miejsca do długich spacerów i jazdy na rowerze. Ci, którzy lubią górskie rzeki zachwycą się spływem Doliną Popradu.   

Szukający wygód znajdą komfort w  Hotelu „Perła Południa” z krytym basenem. Rekreację i zabawę w parku linowym ABlandia. Warto też zajrzeć do rezerwatu przyrody Baniska, Gminnego Parku Ekologicznego także zobaczyć  ruiny zamku z przełomu  trzynastego i czternastego wieku.  W zimie można  poszusować na  stoku narciarskim „RyterSki”.

Gmina Rytro utworzona została w 1995 roku, po odłączeniu się od gminy Piwniczna. Jej obszar to  ponad  cztery tysiące hektarów.  Liczy 3,8 tys. mieszkańców. W  jej skład  wchodzi pięć wsi. Rytro, Sucha Struga, Roztoka Ryterska, Obłazy Ryterskie i Życzanów.(jm) fot.UG RytroDziękujemy za przesłanie błędu