Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
24/10/2020 - 21:20

Banany jesienią, prosto z bananowca. Tylko w Krynicy!

W Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju można poczuć się jak w ogrodzie botanicznym. Oprócz wód mineralnych jest tu egzotyczna dżungla, a w niej m.in.: bananowiec, który właśnie wydał owoce.

W Pijalni Głównej oprócz wód mineralnych, znajduje się wspaniała roślinność, tworząca niepowtarzalne aranżacje. Można się tu poczuć jak w ogrodzie botanicznym.

Kontrast między egzotyczną roślinnością wewnątrz a aurą za oknem szczególnie widoczny jest zimą, kiedy można przechadzać się między palmami. Są tutaj też fikusy, juki, monstery, paprocie, fikusy oraz bananowiec, które właśnie wydał owoce.

Bananowiec to roślina pochodząca z tropikalnych i subtropikalnych rejonów Azji (Półwysep Malajski) i Australii. Stąd uprawa rozprzestrzeniła się na wyspy Pacyfiku oraz wybrzeża Oceanu Indyjskiego,  Amerykę Południową i Środkową.

Największą ozdobą bananowca jest rozłożysty pióropusz liści formujący się na szczycie krótkiego pędu i tworzący łodygę, powstającą z dolnych części najstarszych, obumierających liści.

Bananowce mogą osiągać aż 15 m wysokości, odmiany karłowe dorastają do 2-3 metrów. Oprócz rozmiaru, różne gatunki i odmiany różnią się barwą liści i kwiatów, a także odpornością na niższe temperatury.

(MK) fot. aut.Dziękujemy za przesłanie błędu