Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 30 listopada. Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
05/09/2020 - 15:50

Budują dom dla pani Doroty z Trzetrzewiny. Pomóżmy spełnić to marzenie

Marzenie pani Doroty Góry z Trzetrzewiny i jej siedmiorga dzieci ma na razie poziom fundamentów. Ta doświadczona przez życie rodzina, o której wielokrotnie pisaliśmy na łamach portalu Sądeczanin.info, wierzy, że wcześniej czy później przyjdzie taki dzień, że zamieszka w nowym, ich wyczekanym domu.

By tak się stało potrzebni są nie tylko fachowcy-budowlańcy, ale też materiały budowlane i …pieniężne wsparcie. Brakuje przynajmniej jeszcze 150 tysięcy złotych. Zróbmy, co tylko można by to marzenie się spełniło!

Sądeczanie, w tym czytelnicy portalu Sądeczanin.info już wielokrotnie udowadniali, że mają wielkie serce i ludzi, którzy potrzebują pomocy nie zostawiają w potrzebie. Włączyli się chętnie w akcję zbiórki pieniędzy na budowę nowego domu dla ośmioosobowej rodziny Górów.

Pani Dorota Góra samotnie wychowuje siedmioro dzieci.

Ostatnie lata były dla niej bardzo trudne. W 2018 straciła męża, który przegrał nierówną walkę z nowotworem przełyku. Mimo dwóch operacji nie udało się powstrzymać przerzutów. Niemal w tym samym czasie, pani Dorota dowiedziała się, że jest w ciąży bliźniaczej. Niestety tutaj również los nie był dla niej łaskawy, gdyż jedno z dzieci na skutek wady wrodzonej zmarło po porodzie.

Czytaj także: Najpierw straciła syna, potem męża. Budujemy dom dla pani Doroty z Trzetrzewiny

Czytaj na następnej stronie

Po tych traumatycznych przeżyciach rodzina mieszka w dobudowanej części domu. Warunki nie pozwalają na normalne funkcjonowanie, gdyż dwa pokoje z kuchnią są w bardzo złym stanie, a jakikolwiek remont mógłby się zakończyć zawaleniem budynku. Niezbędne jest nowe lokum dla pani Doroty i jej dzieci.

W pomoc zaangażowała się fundacja „Będzie Dobrze” ze Starego Sącza przy udziale Tomasza Michałowskiego, która zbiera pieniądze na nowy dom dla potrzebującej rodziny z Trzetrzewiny. Zbiórka pieniędzy ruszyła i zaczęły napływać środki. Uzbierało się w sumie około 100 tysięcy złotych.Dziękujemy za przesłanie błędu