Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 24 lutego. Imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja
06/08/2019 - 17:15

Było jak w średniowieczu. Ordy mongolsko-tatarskie najechały Grybów

Były pokazy walk rycerskich i średniowiecznych tańców, można było podziwiać historyczne stroje i zobaczyć jak dawniej wypiekało się chleb. Taką pasjonująca podróż w czasie odbyli uczestnicy plenerowego widowiska „Obrona ziem sądeckich przed ordami mongolsko-tatarskimi” zorganizowanego w średniowiecznym grodzie warownym "Stara Baśń" w Grybowie.

Impreza przyciągnęła  tłumy turystów, którzy podziwiali walkę i obronę zamku przez rycerzy. Na błoniach przed  warownią odgrywana była inscenizacja historyczna, dzięki której widzowie mogli się przenieść do połowy XIII wieku.

To właśnie wówczas wojska Batu-chana wracały z wielkimi łupami zrabowanymi w Europie, lecz ich grabieżcza wyprawa dobiegła kresu, kiedy na drodze stanęły im wojska obrońców grodu założonego przez Bolka zwanego Gniewnym.

Czytaj też Turystyczny hit? Zobaczyć letni redyk i strzyżenie owiec  

Były też pokazy walk rycerskich i średniowiecznych tańców, można było podziwiać historyczne stroje i zobaczyć jak dawniej wypiekało się chleb.

To jak fascynująca podróż w czasie -  mówili zgodnie uczestnicy spotkania. Warto tu było przyjechać.(olsz) Fot. Jacek Rola

Było jak w średniowieczu. Ordy mongolsko-tatarskie najechały Grybów
To jak fascynująca podróż w czasie


Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020