Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 12 grudnia. Imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary
10/02/2019 - 09:25

Co mamy dla Was w lutowym miesięczniku "Sądeczanin"?

Lutowe wydanie miesięcznika "Sądeczanin" to przede wszystkim duża dawka informacji kulturalnych w postaci wkładki naszego nowego "Niezbędnika Kulturalnego", w którym znajdziecie większość najważniejszych wydarzeń całego roku 2019. Dokąd się wybrać, gdzie już zamówić bilety - sprawdźcie i zaplanujcie sobie pełną kultury zimę, wiosnę, lato i jesień. Co jeszcze mamy dla Państwa w lutowym "Sądeczaninie"?

Spis treści miesięcznika Sądeczanin luty 2019
Od wyborów samorządowych minęło już 100 dni, więc i tu pokusiliśmy się o obszerne podsumowanie co nowego, stało się w samorządach; zwłaszcza tam, gdzie zmienili się wójtowie, burmistrzowie, czy prezydenci. A takich miejsc - po wyborczym tornado 2018 roku - nie brakuje.

Czy zmiany w samorządowych gabinetach będą oznaczały również zmiany w myśleniu nie tylko o swej gminie, o swym powiecie, ale też spojrzenie szersze, choćby w skali regionu? Przeczytajcie – zachęcam - materiał Jakuba Marcina Bulzaka, który znów zadaje szereg niewygodnych pytań: czy rządząc na pewno mamy pomysł na to, co będzie za rok, dwa, pięć? Czy umiemy rozróżnić co jest ważne, a co tylko pilne?

W lutym prezentujemy spojrzenie na region, w marcowym numerze miesięcznika zapraszamy do dyskusji o pomysłach na przyszłość Nowego Sącza. Będziemy chcieli tymi rozmowami wrócić również do publicznych debat „Sądeczanina”. Na pierwszą zapraszam w połowie marca.

Niebawem zaprezentujemy też Państwu wyniki rozpoczętego właśnie plebiscytu na "Sądeczanina Roku". Jeśli oddacie głos na oryginalnym kuponie, zamieszczonym w lutowym wydaniu miesięcznika, macie szanse na otrzymanie jednej z pięciu, rocznych prenumerat 'Sądeczanina" z dostawą do domu. W marcowym miesięczniku zaprezentujemy także najlepszą książkę o Sądecczyźnie i najlepszego, sądeckiego autora, wybranego decyzją kapituły Nagrody im. ks. prof. Bolesława Kumora, którego sylwetkę przypomina w lutowym miesięczniku Sławomir Wróblewski.

W marcowym numerze naszego miesięcznika znajdziecie też "Niezbędnik pacjenta" z kilkunastu stronami informacji najbardziej przydatnych tym wszystkim, którzy z powodu choroby bądź mądrze zaplanowanej profilaktyki korzystają z usług prywatnych bądź publicznych placówek służby zdrowia.

Zachęcam do lektury! [email protected]

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji

Dziękujemy za przesłanie błędu