Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 2 sierpnia. Imieniny: Gustawa, Kariny, Stefana
16/09/2020 - 10:20

Co to za okazja. Rozdają za darmo drzewka w Nadleśnictwie Nawojowa

Polscy leśnicy już po raz drugi rozdadzą za darmo w całym kraju miliony sadzonek. Drzewka, będzie można odebrać także w Nadleśnictwie Nawojowa. To kolejna edycja akcji #sadziMY zainicjowanej przez prezydenta Andrzeja Dudę i jego małżonkę.

Lasy to prawdziwy skarb, podkreślają leśnicy. Drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie nas wszystkich. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec, drewno, tworzący domy również dla nas.

Polscy leśnicy każdego roku sadzą 500 milionów drzew. Mimo że czasem wysiłek wielu pokoleń niszczą klęski żywiołowe, sadzenie trwa i lasów w Polsce stale przybywa. Zajmują już blisko jedną trzecią powierzchni naszego kraju. Drzewa są jednak potrzebne wszędzie tam, gdzie żyjemy, nie tylko w lesie. Dzięki inicjatywie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Pierwszej Damy teraz wszyscy mogą z łatwością posadzić własne drzewo.

Przyłącz się do ogólnopolskiej akcji #sadziMY i posadź własne drzewko – zachęcają leśnicy, także i u nas na Sądecczyźnie.

Ogólnopolska akcja startuje już w najbliższy piątek, 18 września. Nadleśnictwo Nawojowa będzie rozdawać sadzonki w godzinach od 9 do 15 pod siedzibą biura Nadleśnictwa przy ulicy Lipowej 1.

Do rozdania będzie 2200 sztuk – informuje nadleśnictwo. (jagienka.michalik@sadeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błęduMiesięcznik Sądeczanin sierpień 2021