Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 17 września. Imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza
23/12/2019 - 10:20

Czego, komu i jak życzyć w święta Bożego Narodzenia 2019

Dla wielu z nas moment dzielenia się opłatkiem jest stresujący - zwykle nie wiemy, czego powinniśmy życzyć najbliższym. Chcemy, aby nasze słowa były wyjątkowe, jednak najczęściej kończy się na "zdrowia, zdrowia i jeszcze raz pieniędzy". Podpowiadamy, czego życzyć nie tylko najbliższym, ale także przyjaciołom, szefowi i współpracownikom.

Każdy z nas lubi czytać piękne życzenia świąteczne. Niewielu jednak ma zdolności i pomysł, jak je napisać. Najwięcej trudności nastręcza składanie życzeń bliskim podczas łamania się opłatkiem. Życzenia w formie wierszyka, cytatu czy po prostu tradycyjne? Jakie życzenia bożonarodzeniowe wybrać? Warto skorzystać z naszych inspiracji. 

Zobacz też: Najlepsze życzenia na święta. Przy łamaniu się opłatkiem i życzenia świąteczne na sms

Wszystko zależy od tego, komu składamy życzenia. Do rodziny czy przyjaciół śmiało można wysłać zabawne życzenia świąteczne w animowanej formie, dostępnej na różnych portalach internetowych, które umożliwiają np. wklejenie zdjęcia swojej twarzy w postacie Mikołaja, renifera czy elfów. Taka e-kartka świąteczna ma wiele uroku, ale należy pamiętać, że nigdy nie zastąpi tej tradycyjnej, którą można postawić na kominku i wracać do niej po latach. 

Życzenia religijne to dość bezpieczna opcja, która przypadnie do gustu osobom przywiązanym do tradycji, a w szczególności naszym babciom i dziadkom. Z kolei biznesowe życzenia świąteczne na pewno będą krótsze. Nie powinny być nacechowane osobistymi odniesieniami ani zabawne, ponieważ współpracownicy mogliby odebrać je jako niestosowne.

Krótkie życzenia, zawierające kwintesencję tego, co chcemy danej osobie przekazać, mogą wyglądać tak: ,,Najpiękniejszych świąt Bożego Narodzenia, wypełnionych zapachem świątecznych wypieków, ciepłem kochających serc, bliskością, pokojem i radością". 

Podczas łamania się opłatkiem można po prostu podziękować najbliższym za to, że są dla nas ogromnym wsparciem, za ich miłość i troskę. Proste słowa podziękowania wzruszą niejednego członka naszej rodziny. Być może jest to dobra chwila na przeproszenie za niewłaściwe zachowania i decyzje oraz przykrości, jakie sprawiliśmy bliskim. Możemy obiecać im, że w przyszłym roku znajdziemy dla nich więcej czasu i poświęcimy im więcej uwagi. To dobry moment na zadeklarowanie noworocznych postanowień. Szczere słowa prosto z serca to najpiękniejsze życzenia, jakie możemy im złożyć.

Zobacz także: 3 sposoby jak w jeden dzień stworzyć świąteczny nastrój i poczuć magię świąt

Jeśli trudno jest nam zdobyć się na szczerość, życzenia możemy napisać na świątecznej kartce. Często nie wiemy od czego zacząć - pomocne będą cytaty związane ze świętami. Inspiracji można szukać na portalach internetowych albo w tekstach piosenek. Podczas łamania się opłatkiem możemy wtedy wręczyć bliskiej osobie świąteczną kartkę z naszymi życzeniami. 

K.K., redakcja@sadeczanin.info, fot. pixabay.com Dziękujemy za przesłanie błędu