Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 21 lutego. Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta
07/12/2018 - 16:30

Dali im milion złotych, żeby jeździli na nartach z głową

Sporty zimowe cieszą się w Małopolsce ogromną popularnością i trudno się temu dziwić – w końcu to właśnie w naszym regionie można znaleźć świetne warunki, by rozwijać sportową pasję. Samorząd województwa przeznaczył milion złotych na organizację lekcji bezpiecznej jazdy na nartach i snowboardzie dla uczniów szkół podstawowych. Z zajęć będzie mogło skorzystać aż 5 tys. dzieci.

Dzięki projektowi „Jeżdżę z głową”, co roku uczniowie, którzy nie potrafią jeździć na nartach czy snowboardzie, biorą udział w zajęciach prowadzonych pod okiem doświadczonych instruktorów. Pokazują oni młodym Małopolanom nie tylko różne techniki jazdy na nartach czy snowboardzie, ale też na co zwracać szczególną uwagę, jeśli chodzi o bezpieczeństwo swoje i innych osób. Podczas spotkań na stoku, nie brakuje też ciekawych metod nauki oraz sportowej radości, dzięki czemu wiele osób zapewne złapie narciarskiego „bakcyla” i chęć do spędzania każdej kolejnej zimy na stoku, zamiast przed ekranem telewizora czy komputera. 

Projekt jest realizowany od 2012 roku. Pieniądze trafiają do gmin. W ciągu ośmiu lat na ten cel przeznaczono z budżetu województwa ponad 3,8 mln zł, dzięki czemu z bezpłatnych zajęć skorzystało ok. 20 tys. małopolskich uczniów. 

[email protected] fot.UMWMDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020