Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 6 grudnia. Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja
26/07/2022 - 23:00

Dom Spotkań z Historią w Żmiącej inspiruje sądeckie samorządy

Dom Spotkań z Historią w Żmiącej, który otworzył swoje podwoje (9 maja), inspiruje sądeckie samorządy. Po wizycie w tej placówce (8 lipca) kryniccy radni dyskutują na temat utworzenia podobnego miejsca w ich mieście.

Żmiąca to miejscowość, w której (9 maja) swe podwoje otworzył Dom Spotkań z Historią.  Placówkę tę, przy okazji uczestniczenia w uroczystościach poświęconym "Żołnierzom Wyklętym", odwiedzili (8 lipca) radni z Krynicy-Zdroju: Iwona Grzebyk-Dulak, Małgorzata Król, Maria Lelito i Bogdan Bębenek. 

-Wizyta w Domu Spotkań z Historią,  gdzie obejrzeliśmy wystawę poświęconą Żołnierzom Wyklętym, wywołała między nami dyskusję na temat utworzenia na naszym terenie Muzeum Historii naszej gminy lub Centrum Kultury Łemkowskiej-mówi radna Krynicy-Zdroju Iwona Grzebyk-Dulak

-Ten temat był poruszany przez poprzednie, jak i obecne władze gminy. Jednak jesteśmy ciekawi, co o tym pomyśle sądzą mieszkańcy. 

Przy okazji radna poleca Muzeum Dziejów Tylicza, które cieszy się zainteresowaniem wśród gości. Działające od kilku lat muzeum zgromadziło ciekawe eksponaty dotyczące historii, folkloru oraz kultury regionu i miejscowości, która do 1934 roku posiadała prawa miejskie. Otwarte we wtorki, środy i czwartki w godz. 11-15. (MK). fot. Iwona Grzebyk-Dulak. Dziękujemy za przesłanie błędu