Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 27 lipca. Imieniny: Aureliusza, Natalii, Rudolfa
03/03/2020 - 07:05

Działo się 5 lat temu. Amfetamina i groźna reforma - historia lubi się powtarzać

Początek marca 2015 roku był czasem przełomowym nie tylko dla Nowego Sącza, ale również dla Piwnicznej-Zdroju i Łososiny Dolnej. 5 lat temu urzędy stanu cywilnego wdrażały procedurę teleinformatyczną i odchodziły od tradycyjnej, papierowej formy gromadzenia akt. Doszło także do groźnego wypadku samochodowego z udziałem radiowozu policji. Funkcjonariusze chwilę przed zdarzeniem zatrzymali dilera narkotyków. Działo się!

Droga do Brzeska. Co rząd zamierza z tym zrobić?

Na początku marca 2015 roku poseł Andrzej Romanek (SP) dostał od rządu odpowiedź na zapytanie poselskie dotyczące budowy Sądeczanki. Ta niezwykle ważna inwestycja nie została ujęta w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023, co postawiło pod znakiem zapytania jej realizację. Pięć lat później mieszkańcy wciąż czekają na nową drogę. Na wąskiej i krętej DK 75 nie ma mowy ani o komforcie jazdy, ani o bezpieczeństwie. Jest za to coraz dłuższa lista tragicznych wypadków, a wizja rozpoczęcia budowy nowej trasy coraz bardziej się oddala. 

Piwniczna-Zdrój: osiedla Centrum i Hanuszów mają przewodniczących

W marcu 2015 roku Maria Kulig została przewodniczącą osiedla Miasto w Piwnicznej-Zdroju. Osiedlem Hanuszów rozpoczął zarządzać Piotr Dominik. Wybory w tych dwóch osiedlach odbyły się 1 marca. Mieszkańcy osiedla Centrum wybierali osobę, która będzie reprezentowała ich sprawy w Urzędzie Miasta i Gminy podczas zebrania, które odbyło się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Piwnicznej. Maria Kulig rozpoczęła trzecią kadencję, jako szefowa osiedla. W ostatnich wyborach samorządowych ubiegała się o fotel burmistrza miasta i gminy Piwniczna-Zdrój. Osiedlem Hanuszów pokierował Piotr Dominik, który dotychczas piastował tę funkcję.

Łososina Dolna: zakończyły się wybory sołtysów

We wszystkich 19. miejscowościach gminy Łososina Dolna dobiegły końca zebrania wiejskie i związane z nimi wybory sołtysów i rad sołeckich. W tej kadencji sołtysek było o dwie więcej niż poprzednio. Pięć lat temu kobiety wyjątkowo ceniły sobie pracę w samorządzie.

Kraków: oddali hołd ks. Władysławowi Gurgaczowi SJ

Na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie przy grobie niezłomnego kapelana Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowej ks. Władysława Gurgacza SJ spotkali się kombatanci, przedstawiciele organizacji patriotyczno-niepodległościowych oraz mieszkańcy Krakowa. Po modlitwie w intencji ks. Gurgacza i Żołnierzy Wyklętych, złożono na grobie wiązanki kwiatów i zapalono znicze. W uroczystości wziął również udział Andrzej Lorenc, prezes Krynickiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego "Moderato" . Dziękujemy za przesłanie błędu