Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 23 czerwca. Imieniny: Albina, Wandy, Zenona
30/12/2019 - 14:30

Dzięki tym dodatkom nie zginiecie wśród filmów i seriali na Netflix

Netflix oferuje całą gamę filmów i seriali. Nietrudno się pogubić, za to trudno zdecydować co oglądnąć. Czasami wybranie produkcji zajmuje nam więcej czasu aniżeli samo oglądniecie filmu. Jeszcze gorzej jeśli po długim wyszukiwaniu, to co wybraliśmy okazuje się całkowitą porażką. Co więc robić?

Przydatna może się okazać baza z filmami i ocenami społeczności IMDb należąca do Amazona. Znajdziemy w niej komentarze dotyczące poziomu wielu produkcji. Jest to coś w stylu naszego Filmweb. Po co więc korzystać z IMDb? Otóż w przeciwieństwie do Filmweb, na IMDb filmy mogą oceniać osoby z całego świata, dzięki czemu opinia jest bardziej obiektywna. 

Jednak Netflix posiada też własny system oceniania. Jak działa? Po pierwsze brana jest pod uwagę nasza aktywność, po drugie postępy w oglądaniu danego serialu czy filmu. W praktyce oznacza to, że jeśli zaczęliście oglądać jakiś film lub serial kryminalny, ale nie skończyliście, a w zamian oglądnęliście jakąś komedię, to algorytm Netflix podsunie wam więcej produkcji drugiego gatunku.

Co więcej, serwis określa w jakim stopniu taki serial czy film pokrywa się z naszymi gustami. W tym celu używa procentów. Narzędzie użyteczne, jednak w przypadku kiedy chcecie zobaczyć coś zupełnie innego, już takie przydatne nie będzie.  Poza tym na Netflix nie ma czegoś takiego jak oceny zewnętrzne, czyli opinie widzów.

Czytaj też: Ściągnij aplikację, rusz się i odkrywaj Centra Aktywnego Wypoczynku Małopolski

Jeśli na takich ocenach najbardziej wam zależy, to jest kilka rozszerzeń, które wam w tym pomogą. Najpopularniejsze z nich, dla Chrome, to zRate Netflix, Netflix Plus oraz IMDB ratings for Netflix. Najlepsze z nich to zRate. Zawiera wszystko w jednym. To znaczy oceny z IMDb, średnią ocen z Rotten Tomatoes i Metacritic.

Poza tym wyświetla opis fabuły, obsadę, kategorię wiekową, a także link do dyskusji o danej produkcji. Inne dodatki nie oferują aż takich możliwości. Tam pojawiają się tylko oceny z IMDb na kartach filmów. 

[email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu