Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 27 marca. Imieniny: Ernesta, Jana, Marka
25/01/2023 - 12:25

Dzień Gracza Lotto 2023. Rekordowe wygrane na Sądecczyźnie

Co zrobisz z wygranym milionem złotych? Dziś jest dobry dzień, żeby przemyśleć swoją odpowiedź, bo świętujemy Dzień Gracza Lotto. Na Sądecczyźnie wiele osób miało szczęście w loterii, a niektóre wygrane sumy przyprawiają o zawrót głowy.

Dzień Gracza Lotto 2023

25 stycznia, według Kalendarza Świąt Nietypowych, obchodzimy Dzień Gracza Lotto. Wszyscy, którzy biorą udział w loterii liczą, że szczęście wreszcie się do nich uśmiechnie. „Żeby wygrać, trzeba grać” – to hasło reklamy popularnej loterii. Wielu sądeczan również miało powody do radości. Niektórym udało się wygrać bajeczne sumy.

Wygrane Lotto na Sądecczyźnie w 2022 roku

Rekordzistą poprzedniego roku na Sądecczyźnie jest mieszkaniec, który kupił szczęśliwy kupon w Gorlicach przy ulicy Pokościelnej 13. Zwycięzca bądź zwyciężczyni 25 sierpnia 2022 roku zgarnął równy milion złotych w Lotto Plus.

W minionym roku ktoś w Nowym Sączu ucieszył się z około 174 tysięcy złotych. W Starym Sączy inna osoba wygrała ponad 152 tysiące złotych. Kupon z Korzennej przyniósł około 149,5 tysięcy złotych jednemu z mieszkańców.

Rekordowa wygrana na Sądecczyźnie z 2021 roku

Gigantyczne szczęście uśmiechnęło się do kogoś na Sądecczyźnie w 2021 roku. Do zwycięzcy, który kupił kupon 28 września w Krynicy-Zdrój, trafiło 22 202 251 złotych. Trudno wyobrazić sobie nawet taką sumą. Co zrobilibyście z taką gotówką?

W 2021 roku zdrapki okazały się szczęśliwe dla kogoś z Nowego Sącza – milion złotych – oraz Chełmca – ponad pół miliona złotych.

Ekstra Pensja wygrana w 2019 roku

10 kwietnia 2019 roku pewna osoba wygrała w Nowym Sączu Ekstra Pensję, czyli 20 tysięcy miesięcznie przez 20 lat. Podsumowując daje to 4 800 000 złotych.

21 marca 2019 roku ktoś przytulił milion złotych w Bieczu. Fart miał też nowosądeczanin, który w mieście w 2019 roku zgarnął milion złotych ze zdrapki.

Miliony wygrane na Sądecczyźnie

Jeden z mieszkańców Dobrej do końca życia będzie wspominał dzień 6 grudnia 2008 roku, kiedy to wygrał ponad 10 milionów złotych w losowaniu Lotto. Miesiąc wcześniej w Kamienicy, również w powiecie limanowskim, ktoś wygrał ponad 8 milionów złotych.

W Starym Sączu 5 września 2013 roku padła wygrana o wysokości 15 milionów złotych. Dopóki w 2021 roku ktoś nie rozbił banku w Krynicy-Zdroju, była to najwyższa wygrana na Sądecczyźnie. Czytaj również: Ile może ważyć wygrana w Lotto? Na przykład 15 milionów ze Starego Sącza 

Rok dopiero się zaczął, a do kogoś już uśmiechnęło się szczęście

Choć pierwszy miesiąc roku jeszcze nie minął, to jednemu ze szczęściarzy w Nowym Sączu udało się już wygrać 15 tysięcy złotych w Keno. Wygrana padła 2 stycznia 2023 roku. W tym roku ktoś przytulił już piękną sumę w okolicach Tarnowa (130 tysięcy złotych w Multi Multi Plus), w Krakowie (blisko 159 tysięcy złotych w Mini Lotto) oraz w Liszkach (150 tysięcy złotych w zdrapkach).

Dzień Gracza Lotto – skąd to święto?

Może właśnie w Dniu Gracza Lotto szczęście uśmiechnie się do kolejnych osób. To święto zostało ustanowione 25 stycznia 1956 roku z inicjatywy Totalizatora Sportowego na pamiątkę utworzenia firmy.

- Dzień jest nawiązaniem do daty 25 stycznia 1956 roku, kiedy to spółka rozpoczęła swoją działalność, powołana zarządzeniem przewodniczącego Głównego Komitetu Kultury Fizycznej. Dochód miał być przeznaczany na budownictwo i kapitalne remonty obiektów sportowych w Polsce. Dziś z każdej złotówki przeznaczonej na gry liczbowe LOTTO aż 19 groszy trafia na polski sport i kulturę – czytamy w Kalendarzu Świąt Nietypowych. ([email protected], fot. JM archiwum Sądeczanina)Dziękujemy za przesłanie błędu