Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 17 czerwca. Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana
15/07/2022 - 12:45

Frankfurt nad Menem - metropolia pełna ciekawych miejsc. Obraz dnia [ZDJĘCIA]

Wieżowce, remonty, duży ruch na ulicach i piękne zabytki. Niemiecki Frankfurt nad Menem łączy w sobie wszystkie te elementy. W tym mieście nie sposób się nudzić, a na turystach potrafi zrobić ogromne wrażenie. Sprawdźcie sami na zdjęciach.

We Frankfurcie nad Menem mieszka ponad 760 tysięcy mieszkańców. Jest to piąte pod względem wielkości miasto w Niemczech. Cała metropolia liczy z kolei 5 milionów osób. To wszystko czyni ją ogromną aglomeracją. Zgodnie z podziałem administracyjnym leży w Hesji.

Miasto jest pełne wieżowców  (w dzielnicy Mainhattan), które robią szczególne wrażenie w nocy. Są wtedy pięknie oświetlone. Nie brakuje tutaj także zabytków, choć wiele z nich ucierpiało podczas II wojny światowej. Turyści powinni zobaczyć przede wszystkim stare miasto, ratusz, Dom Goethego, budynek opery oraz liczne kościoły.

W mieście mieszają się również kultury. Możemy spotkać wyznawców różnych religii. Znajduje się tutaj także największe lotnisko w Niemczech. Fani piłki nożnej będą natomiast szczególnie zainteresowani stadionem Eintrachtu, na którym rozgrywane były mecze Mistrzostw Świata w 2006 roku. Frankfurt robi wrażenie! Sprawdźcie sami na zdjęciach. ([email protected], fot.:

Frankfurt nad Menem
Frankfurt nad Menem robi wrażenie. To ogromne miasto, w którym nie sposób się nudzić.


Dziękujemy za przesłanie błędu