Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
18/11/2021 - 17:00

Fundacja Po zdrowie do natury i PWSZ w Nowym Sączu zaczęły współpracę

Fundacja „Po zdrowie do natury” z rektorem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu dr. hab. inż. Mariuszem Cygarem umowę o współpracy.

Fundacja Po zdrowie do natury i PWSZ w Nowym Sączu zaczęły współpracęW dokumencie zapisano m.in., iż kierowana przez Renetę Stelmach Fundacja i PWSZ są zainteresowane wspólnym wspieraniem i prowadzeniem działalności naukowo-badawczej, wspieraniem transferu wiedzy i upowszechnianiem informacji o dokonaniach i osiągnięciach, podejmowaniem działań na rzecz edukacji i kształcenia ustawicznego. Także zdobywaniem wiedzy oraz rozwijaniem nowych technologii, pozyskiwaniem środków na inwestycje i przedsięwzięcia naukowe, wykorzystywaniem potencjału naukowego Uczelni i łączeniem go z praktyką i doświadczeniami Fundacji.

Prowadzona działalność edukacyjna Fundacji w zakresie zdrowego żywienia, jak również działania na rzecz profilaktyki chorób, zwłaszcza związanych z chorobami cywilizacyjnymi, znakomicie wpisuje się – co podkreśla rektor Mariusz Cygnar, w propagowanie przez Uczelnię postaw prozdrowotnych. Jest to jeden z obszarów do współpracy przede wszystkim ze studentami i pracownikami dydaktycznymi Instytutu Zdrowia i Instytutu Kultury Fizycznej oraz kołami naukowymi.

W porozumieniu z Fundacją dla studentów Instytutu Technicznego przygotowywane są tematy prac licencjackich i magisterskich. Źródło, fot: PWSZ (opr. [email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu