Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
28/06/2020 - 09:15

Granice otwarte, pierwsze wakacyjne pociągi Muszyna-Poprad wyruszyły na tory

W sobotę na tory wyruszyły weekendowe, polsko-słowackie pociągi relacji Poprad Tatry-Muszyna-Poprad Tatry. Pierwszy bilet tradycyjne zakupił Artur Królikowski, z Nowosądeckiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei. Do niego dołączyli kolejni pasażerowie.

Granice ze Słowacją otwarte, więc od soboty, 27 czerwca można wyruszyć w podróż weekendowym, wakacyjnym pociągiem relacji Poprad Tatry-Muszyna-Poprad Tatry. Nowoczesny skład daje możliwość szybkiej  i wygodnej podróży.

-Trasa wiedzie przez Plavec, Starą Lubovnię, Podolinec, Spiską Belę oraz Keżmarok. A od 4 lipca w Plavcu będzie można przesiąść się z pociągu Muszyna-Poprad na pociąg relacji Stara Lubovna-Presov, dzięki czemu przybędzie nowe miejsca do zwiedzania-cieszy się miłośnik kolei Artur Królikowski

Warto to zobaczyć, warto się przejechać i każdemu życzę super pogody, bo wtedy jest piękny krajobraz do oglądania.

Pomysłodawcą przywrócenia połączeń byli sądeccy miłośnicy kolei, którym zależało, aby Muszynę po 10 latach przerwy, ponownie skomunikować ze słowackim Plavcem, Popradem.

Rozkład w polskim uzdrowisku dopasowano tak, aby umożliwić jednodniowe wycieczki zarówno z Krakowa do Popradu,  jak i z Popradu do Krynicy-Zdroju. Za bilety można płacić zarówno złotówkami, jak i w euro.

Dla podróżnych pociągu weekendowego relacji Poprad Tatry - Muszyna - Poprad Tatry przygotowane jest mini stoisko promocyjne. W zeszłym roku z letniego połączenia skorzystało 5 milionów ludzi. Pociąg kursował również w ferie zimowe. Jak będzie w te wakacje, zobaczymy.

Pierwszy pociąg odjeżdża z Muszyny o godz. 9. 53 i przyjeżdża do Popradu o godz. 11.22.  Drugi skład, który wyjeżdża z Muszyny o godz. 17. 56, do Popradu dociera o godz.19.27. Odjazd z Popradu jest o godz. 7.30, przyjazd do Muszyny 9.10, zaś drugi o godz. 15.27, do Muszyny pociąg dojedzie o godz. 17.11.

Na Słowację, od 4 lipca ruszą też autobusowe połączenia z Krynicy do Bardejova. Będą to przejazdy weekendowe i wakacyjne.

(MK) fot. aut. 

Granice otwarte, pierwsze wakacyjne pociągi Muszyna-Poprad wyruszyły na tory
W sobotę na tory wruszyły weekendowe kursy polsko-słowackich pociągów relacji Poprad Tatry - Muszyna - Poprad Tatry. Pierwszy bilet tradycyjne zakupił Artur Królikowski, z Nowosądeckiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei. Do niego dołączyli kolejni pasażerowie


Dziękujemy za przesłanie błędu