Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 1 marca. Imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy
15/01/2021 - 12:40

Gródek nad Dunajcem: w Rożnowie pojawi się nowy chodnik?

Jeden z czytelników portalu sądeczanin.info zwrócił się do redakcji z prośbą o zajęcie się sprawą chodnika w Rożnowie. Jak twierdzi, ze względu na słabą widoczność, trudne warunki pogodowe i krótki dzień, łatwo o nieszczęście. Jednak wybudowanie nowego chodnika w gminie to nie taka prosta sprawa.

Rożnów

- Potrzebujemy chodnika na odcinku od kościoła w Rożnowie w stronę Zapory. Największe utrudnienia w tej okolicy są od maja do sierpnia. Porusza się tędy dużo samochodów, droga nie jest jakoś strasznie szeroka, a poboczem poruszają się młodzież i dorośli, idąc w kierunku przystanku autobusowego. Teraz jest najgorzej – wszystko przez krótki dzień i słabą widoczność. W takich warunkach nietrudno o nieszczęście. Na dodatek przy tej drodze nie ma odpowiedniego oświetlenia, co stwarza duże zagrożenie dla pieszych i kierowców – relacjonuje nasz czytelnik (nazwisko do wiadomości redakcji).

Czytaj też: Zapnijcie biegające luzem psy na smycze! Gmina apeluje do mieszkańców

Zapytaliśmy władze gminy o szanse na wybudowanie chodnika w tym miejscu. Usłyszeliśmy, że może i w sezonie letnim ruch jest tu nieco większy, jednak poza nim, wspomniana przez czytelnika okolica jest właściwie martwa. Nie zmienia to jednak faktu, że potrzeba wybudowania pobocza jest jak najbardziej racjonalna, choćby ze względów bezpieczeństwa.

– Wójt ma tę sprawę na uwadze. Być może jeszcze w tym roku zapadnie decyzja o jego budowie, jednak w pierwszej kolejności musimy zadbać o odpowiedni projekt. Co więcej, na taką inwestycję muszą znaleźć się środki finansowe. Ze względu na duże koszty prace będą musiały być realizowane etapami – wyjaśnia zastępca wójta gminy Gródek nad Dunajcem, Edyta Brongiel. (k.kos@sadeczanin.info, fot. archiwum)Dziękujemy za przesłanie błędu