Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 31 lipca. Imieniny: Ignacego, Lodomiry, Romana
31/10/2019 - 13:05

Grybowski cmentarz tuż przed dniem Wszystkich Świętych

Na cmentarzu w Grybowie trwają ostatnie przygotowania do jutrzejszego święta. Chociaż termometry pokazują obecnie -2 stopnie, na cmentarnych alejkach pełno ludzi. Słoneczna pogoda skutecznie rekompensuje minusową temperaturę.

To ostatni dzwonek na porządkowanie grobów swoich bliskich przed dniem Wszystkich Świętych

To ostatni dzwonek na porządkowanie grobów swoich bliskich. Przynosimy już znicze, chryzantemy ciete i w donicach. Na cmentarnych alejkach słychać rozmowy. Ktoś szuka studni, ktoś inny zastanawia się jaka pogoda będzie towarzyszyła grybowianom podczas jutrzejszej uroczystej procesji na cmentarz. Oby tylko nie padało! Przecież tak długo utrzymywała się piękna pogoda.

Wszystkich Świętych, to również okazja do spotkania dawno nie widzianych krewnych, czy znajomych. Wspólna modlitwa nad grobami bliskich jednoczy i jest doskonałą okazją do zacieśniania więzi rodzinnych i pielęgnowania wspomnień.

Nie zapominajmy również o tych, którzy oddali swoje życie za wolność naszej Ojczyzny

W tym szczególnym czasie, nie zapominajmy również o tych, którzy oddali swoje życie za wolność naszej Ojczyzny. Zapalmy symboliczny znicz na grobach żołnierzy, poległych w walkach w czasie I i II wojny światowej.

W niedzielę 3 listopada, na cmentarzu żydowskim w Siołkowej, odbędzie się uroczyste odsłonięcie pomnika upamiętniającego Żydów z Grybowa, ofiar niemieckiej zagłady z 1942 roku. Uroczystość rozpocznie się o  godzinie 13.30.

(IN) Fot. IN

Ostatnie przygotowania do Wszystkich Świętych w Grybowie
Ostatnie poprawki przez jutrzejszą uroczystością w Grybowie


Dziękujemy za przesłanie błęduMiesięcznik Sądeczanin sierpień 2021