Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 stycznia. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
15/12/2018 - 12:55

Inspektor Wawelek uczył najmłodszych bezpieczeństwa na stokach

„Kask należy nosić na stoku obowiązkowo do 16 roku życia”. Tych i wielu innych zasad bezpieczeństwa na górach, tuż przed sezonem zimowym, wraz z funkcjonariuszami uczył najmłodszych w Krynicy-Zdroju „Inspektor Wawelek”.

Sezon narciarski już się rozpoczął, jednak punkt kulminacyjny białego szaleństwa w górach  jeszcze przed nami, w okresie Świąt Bożego Narodzenia oraz ferii zimowych.

Inspektor Wawelek uczy dzieci bezpiecznych,  profilaktycznych zachowań. Jak uchronić się przed niebezpieczeństwami w domu, w szkole, w środowisku, w którym żyją. Jak nie stać się ofiarą i sprawcą przestępstwa. 

Tym razem, w Krynicy-Zdroju, Inspektor Wawelek wraz z funkcjonariuszami przypominał najmłodszym zasady bezpieczeństwa na stokach narciarskich.

Zgodnie z przepisami,  kask narciarski muszą zakładać dzieci i młodzież  do 16 roku życia. Za jego brak odpowiadają rodzice lub opiekunowie, w tym wychowawcy. Mandat za jego brak może wynieść nawet 5 tys. zł.

Regulamin obiektu narciarskiego  określa również inne zasady korzystania z niego, w tym szybkości zjazdów i zachowania się w jego obrębie.

Każdy uprawiający sporty zimowe jest obowiązany do szczególnej staranności w zachowaniu bezpieczeństwa oraz stosowania się do obowiązujących przepisów.

(MK) fot. aut.Dziękujemy za przesłanie błędu