Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 26 lipca. Imieniny: Anny, Mirosławy, Joachima
30/12/2020 - 15:35

Jakie gry wideo wybieraliśmy najczęściej w 2020 roku? Zaskoczenia nie ma

W 2020 roku rynek podbił „Cyberpunk 2077”, ale „gorących" tytułów było zdecydowanie więcej. Do sprzedaży trafiły również konsole nowej generacji. Krótko mówiąc, w wirtualnym świecie działo się bardzo dużo.

Zobacz także: Są znani w całej Polsce i urodzili się w Nowym Sączu. Wiedzieliście o tym?

2020 rok obfitował w wiele niespodziewanych wydarzeń. Wielomiesięczne zamknięcie w domach, na skutek pandemii koronawirusa sprawiło, że miłośnicy gier wideo mieli jeszcze więcej czasu na rozwijanie swojej pasji. Po jakie tytuły sięgano najczęściej?

Jeśli chodzi o sprzedaż, to prawdziwym hitem, również w Nowym Sączu, był "Cyberpunk 2077". Gra została stworzona przez polskiego polskiego producenta CD Projekt Red i w krótkim czasie podbiła serca fanów.

Dużą popularnością (jak co roku) cieszyła się sportowa gra "Fifa 21". Jest to pozycja obowiązkowa dla każdego fana piłki nożnej, produkcji kanadyjskiego studia EA Sports. Rozchwytywanym towarem było również "Forza Horizon". Te trzy tytuły były jednymi z najczęściej kupowanych w Nowym Sączu. W skali całego kraju wspomnieć należy również o "Need for Speed Heat" i "Assassin’s Creed Valhalla".

2020 rok zostanie zapamiętany również jako ten, w którym zadebiutowały konsole nowej generacji – PlayStation 5 oraz Xbox Series X. Zainteresowanie nimi było tak ogromne, że towaru zaczęło brakować w sklepach.

Mimo wszystko wielkich zmian w stosunku do 2019 roku na rynku gier nie zauważono - Jeśli chodzi o porównanie sprzedaży z poprzednimi latami to dużej różnicy nie było. Dużo gier jest teraz online, więc klienci mogą je kupować również na własną rękę – mówi pracownik jednego z sądeckich sklepów komputerowych.

O ten rynek walczy też Google, ze swoją nową platformą Stadia. Czy wykroi sobie kawałek tortu kosztem Steama, Twicha, czy Origin? (MP), fot.: PixabayDziękujemy za przesłanie błędu