Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 16 stycznia. Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
06/12/2019 - 10:25

Jakie prezenty dostaliście na mikołajki?

Mikołajki już dziś. Staraliśmy sie, by prezent sprawił bliskiej osobie radość? Jak zawsze to spore wyzwanie. Co kupowaliśmy w tym roku?

Zabawki, skarpety, książki lub perfumy to najczęstsze prezenty kupowane przez sądeczan. Nikogo to nie dziwi i prawdopodobnie każdy z nas, kiedyś taki prezent komuś podarował lub został takim obdarowany.

- Czasami stawiamy na wygodę i dajemy w prezencie pieniądze, tak by każdy mógł je wykorzystać wedle uznania. – jak odpowiada jeden z mieszkańców Nowego Sącza. Panie kupują panom białe koszule, rzadziej krawaty czy skarpety, - No chyba, że takie fikuśne - jak dodaje pani Violetta, sprzedająca w sklepie z odzieżą.

Kosmetyki to także ponadczasowy prezent, który  wcale nie traci na popularności. Dowodem na to jest odpowiedź pani Klaudii, sprzedawcy w sklepie z kosmetykami, która, na pytanie czy często wybieramy takie preparaty na prezent odpowiada: - Często, bardzo często. Kosmetyki są w miarę tanie. U nas np. takie zestawy kosztują 30-40 zł.

 Nie znaczy to jednak że nie pojawiały się bardziej oryginalne pomysły. Kupujemy także podarki o tematyce militarnej. Nierzadko też decydujemy się nie kupować żadnych podarków z okazji mikołajek chociażby dlatego, że na to, by robić prezenty, mamy przecież 365 dni w roku.

JŁ redakcja@sadeczanin.info, fot. JŁDziękujemy za przesłanie błędu