Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 30 listopada. Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
02/09/2020 - 06:10

Jedzie rowerem dookoła Polski, żeby ratować kobietę chorą na raka

Marek Gelata przemierza na rowerze całą Polskę. W ten sposób chce pomóc zebrać pieniądze na leczenie kobiety chorej na raka. To matka dwójki dzieci.

Marek Gelata pokona na rowerze trasę dookoła Polski. Wystartował w poniedziałek z Łapszanki na Podhalu. Cel jest bardzo szczytny. Chodzi bowiem o zebranie pieniędzy, które pomogą jego koleżance Eli walczyć z rakiem.

- Chcę objechać granice naszego kraju i w ten sposób pomóc w zebraniu pieniędzy na bardzo drogi lek dla pani Eli, matki dwójki małych dzieci – mówi Marek Gelata

Trasa będzie wiodła do Świnoujścia i z powrotem do Zakopanego. W pierwszą stronę rowerzysta będzie podróżował wschodem kraju. Powrót zaplanowany jest "ścianą" zachodnią. Łącznie planuje pokonać 3800 km.

Jeden kilometr przejechany przeze mnie jest wyceniany na 1 grosz, więc jeśli ktoś chce wpłacić za całość trasy, to będzie to 38 zł – dodaje Marek Gelata

Na facebooku zostało utworzone wydarzenie o nazwie „Akcja pomocy- kilometry dla Eli”, w którym znajdują się wszelkie niezbędne informacje dotyczące wpłat. Można ich również dokonywać pod tym linkiem.

MP, fot.: Marek GelataDziękujemy za przesłanie błędu