Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 21 września. Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca
20/07/2021 - 10:15

Kapliczka owiana legendą. Gdzie ją znajdziemy? Fotozagadka „Sądeczanina”

Z przedstawioną na zdjęciu kapliczką związana jest ciekawa legenda. Mieszkańcy wsi i okolic co roku gromadzą się w tym miejscu, żeby oddać figurze Jezusa cześć i wznieś do niego swoje prośby. Wiecie o jakim miejscu mowa? Czas na kolejną fotozagadkę.

Murowana kapliczka stoi tuż przy drodze w jednej z sądeckich miejscowości. Została wybudowana przez jedną z rodzin. Z powstaniem kapliczki, a także figurą Jezusa, która znajduje się wewnątrz kapliczki związana jest pewna ciekawa legenda.

Jest również jeden szczególny dzień w roku, kiedy w to miejsce przybywają tłumy pielgrzymów. Stoją w kolejce, aby wejść do kapliczki i oddać cześć figurze Pana Jezusa, równocześnie prosząc go o wysłuchanie próśb. Mieliście okazję odwiedzić to miejsce?

Czekamy na wasze odpowiedzi do kolejnej „fotozagadki” Sądeczanina. Możecie wysyłać je na adres mailowy s.siwulska@sadeczanin.info do końca piątku, 23 lipca. Na Czytelników, którzy nie tylko poprawnie wskażą lokalizację kapliczki, ale opiszą też legendę, związaną ze świętą figurą, czekają redakcyjne upominki. Do dzieła! Nie zapomnijcie podać w mailu swojego imienia oraz numeru telefonu. (s.siwulska@sadeczanin.info, fot. SS)Dziękujemy za przesłanie błędu