Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 24 maja. Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny
19/04/2023 - 17:15

Kartka z kalendarza "Sądeczanina", kwiecień 2023: wszyscy kochają ich lody!

Ledwo na zewnątrz zrobiło się trochę cieplej, już do ich lodziarni ustawiają się długie kolejki. Sądeczanie kochają te lody, dlatego mogą je oglądać na kwietniowej kartce z kalendarza „Sądeczanina”. Poznajcie bliżej firmę Argasińscy.

Lody Argasińscy to jedna z najstarszych firm w Nowym Sączu. Założona została przez Kazimierza Argasińskiego w 1937 r. i do dziś jest firmą rodzinną, którą zarządza już trzecie pokolenie Argasińskich. Od 85 lat firma realizuje nadrzędną misję, której mottem przewodnim jest najwyższa jakość produktów i zadowolenie klienta. Dlatego wszystkie lody produkowane są według receptury, którą osobiście opracował założyciel firmy, Kazimierz Argasiński. Choć oferta smakowa lodów znacznie się rozszerzyła od tego czasu, to jednak wciąż podstawą jest oryginalny przepis.

Dopełnieniem receptury są wysokiej jakości składniki. Lody Argasińscy wytwarzane są tylko z naturalnych, świeżych produktów, bez sztucznych barwników i polepszaczy smaku. Jest to zasada, która zawsze przyświeca firmie. W celu zapewnienia najwyższej jakości swoich wyrobów, właściciele firmy nie rezygnują z rzemieślniczego charakteru produkcji, która oparta jest głównie na pracy ręcznej. Dzięki temu, mając wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników, firma jest w stanie szybko reagować na zmiany i częste ostatnio perturbacje gospodarcze w kraju, nie zaniżając standardów swoich wyrobów.

Jakość produktów, opinie klientów, jak również zaangażowanie firmy w lokalne akcje społeczne i charytatywne doceniane są wieloma wyróżnieniami i nagrodami. W uznaniu marki firma Lody Argasińscy została wpisana na Listę Produktów Tradycyjnych i zyskała prawo do używania znaku „Produkt tradycyjny z Małopolski”. Lody Argasińscy zdobyły również I nagrodę w konkursie „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”, a także nagrodę „Perła 2013” na targach POLAGRA w kategorii „Najlepszy polski regionalny produkt żywnościowy”.

Firma wielokrotnie sięgnęła po godło „Doceń polskie TOP PRODUKT oraz nagrodę „Orły Cukiernictwa”. Sukcesy firmy nie przesłaniają właścicielom potrzeb lokalnych instytucji i organizacji non profit. Firma Lody Argasińscy wspiera sądeckie hospicjum, jest dwukrotnym laureatem nagrody „Ziarnko Gorczycy” za wspieranie i promocję dobroczynności. Współfinansuje różnego rodzaju inicjatywy i wydarzenia kulturalne organizowane w Nowym Sączu. Wszystkie formy docenienia dają ogromną satysfakcję i radość. Jednak najcenniejszą nagrodą jest dla firmy zadowolenie jej klientów. Ich pozytywna opinia stanowi największą siłą napędową i motywację do ciągłego rozwoju.

Dziś kawiarnie Argasińscy to nie tylko miejsce gdzie kupuje się lody, ale także miejsce spotkań towarzyskich i biznesowych. Przy porcji lodów, czy deserów lodowych oraz filiżance  wyśmienitej kawy i wybornym cieście, można oddać się każdego rodzaju rozmowom miło spędzając czas. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów, większość kawiarni Argasińscy jest czynna całorocznie. Oprócz dobrze znanych firmowych lodziarni w Nowym Sączu oraz Starym Sączu, właściciele firmy otwierają w tym roku kolejne dwa lokale; w Zawadzie i Nawojowej. Firma ma nadzieję, że zostaną one dobrze przyjęte i również tam Lody Argasińscy znajdą swoich fanów.

U progu sezonu drzwi do wszystkich lokali firmy Lody Argasińscy są już szeroko otwarte. Jak co roku firma zaprasza wszystkich amatorów lodowych specjałów - zarówno swoich stałych gości, jak i tych, którzy zachęceni opiniami, zechcą spróbować lodów Argasińscy po raz pierwszy.

  • Nowy Sącz: ul. Kościuszki 9, ul. Lwowska 84, ul. Krakowska 43, ul. Tarnowska 169, Piłsudskiego 104 (CH Cegielnia Zawada)
  • Stary Sącz ul. Jana Pawła II 77,
  • Nawojowa ul. Podkamienne 1 (CH Galeria Nawoj)

Zobacz również: www.argasinscy.pl

Partnerem kwietniowej kartki z kalendarza „Sądeczanina” jest również Sadowniczy Zakład Doświadczalny w Brzeznej – odwiedź ich stronę, KLIKNIJ TUTAJ – oraz Fabryka Materacy Nowak – KLIKNIJ TUTAJ, aby zobaczyć ofertę.

Artykuł sponsorowanyDziękujemy za przesłanie błędu