Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 14 sierpnia. Imieniny: Alfreda, Maksymiliana, Selmy
03/12/2019 - 17:00

Konkurs fotograficzny Sądeczanina: to zdjęcie zwyciężyło w listopadzie!

Już wszystko wiadomo! Znamy zwycięzcę konkursu fotograficznego Sądeczanina „W barwach jesieni jest…” Listopadową edycję wygrał Zbigniew Miszon. Jedno ze zdjęć, które nadesłał on do naszej redakcji, według jury było tym najlepszym. Bezkonkurencyjna okazała się fotografia jesiennego liścia pływającego na wodzie.

Dziękujemy wszystkim Czytelnikom, którzy wzięli udział w naszym konkursie fotograficznym. Motywem przewodnim listopadowego konkursu fotograficznego uczyniliśmy jesień. Wszystkie nadesłane zdjęcia były piękne. Wiele z nich, co zresztą podkreśliło oceniające jury, było przemyślanych, ale nagroda była tylko jedna.

Przypadła ona Zbigniewowi Miszonowi, który przesłał do naszej redakcji kilka przepięknych jesiennych kadrów. Spośród wielu nadesłanych przez Czytelników zdjęć trzyosobowe jury obradujące pod przewodnictwem Adriana Marasia, prezesa Sądeckiej Grupy Fotograficznej wybrało to jedno wyjątkowe.

Przedstawia ono jesiennego liścia pływającego na wodzie. Dlaczego właśnie to zdjęcie? Temat konkursu – jesień, jesienne barwy, jak zaznaczył Adrian Maraś jest dość popularny. - Dlaczego to zdjęcie? Mimo swojej prostoty tego zdjęcia ma ono w sobie jakąś historię – przemijania. Nawiązuje ono do tematu  konkursu, do jesiennej zadumy. To wszystko łączy się na tej fotografii w jedną całość – mówi przewodniczący komisji konkursowej.

- Na liściu pływającym na wodzie znajdziemy kilkanaście odcieni żółci i innych jesiennych barw. To wszystko kontrastuje z bardzo wygaszonym tłem, bardzo stonowanym, ale też niepokojącym, które dosadnie tłumaczy przemijanie. Z okresu, kiedy polska złota jesień daje o sobie znać aż do okresu, kiedy przyroda przygotowuje się do zimy. Liść jest pierwszym planem, a pod nim jest cała kompozycja, łącznie z odbiciami.

Zwycięzcy serdecznie gratulujemy. Najlepsze zdjęcie miesiąca oczywiście publikujemy na łamach naszego portalu.

Dla Zbigniewa Miszona mamy także nagrodę niespodziankę. Voucher na dwie osoby do Restauracji w Hotelu Lemon w Gródku n/Dunajcem. Imienna miła dla podniebienia nagroda będzie czekała na pana we wspomnianej restauracji przynajmniej przez dwa miesiące.

Z pozostałych zdjęć, jakie zostały nadesłane do konkursu jury było także pod dużym wrażeniem jeszcze dwóch fotografii: z wodospadem w Obidzy autorstwa Anety Motak oraz jesiennego okna autorstwa Przemysława Jabłońskiego. Gratulujemy.

[email protected], fot. Zbigniew Miszon, Aneta Motak i Przemysław Jabłoński.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)