Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
04/05/2015 - 12:40

Koralowa Strefa Dziecka w Jerzmanowicach. „Wyłącz komputer” [Zdjęcia]

Drugi przystanek Rysia Berdysia miał miejsce w szkole podstawowej w Jerzmanowicach, która łączy w sobie oddziały edukacji na poziomie podstawówki oraz gimnazjum. Uczęszcza do niej aż 436 dzieci, które w czwartek 30 kwietnia wzięły udział w zabawach i quizach zorganizowanych w ramach Koralowej Strefy Dziecka.
Zanim najmłodsi zobaczyli filmy o Festiwalu Biegowym oraz firmie Koral, sami opowiedzieli o swoim udziale w biegach w Krynicy, a także o tym dlaczego warto biegać i uprawiać sport.

- Sport to zdrowie, także wyłączcie komputery i idźcie pobiegać – skomentował krótko Adam.

My natomiast przypomnieliśmy dzieciom o czym nie wolno zapominać przed każdym startem oraz codziennym treningiem – czyli o rozgrzewce. W prezentacji pomógł nam jeden z uczniów, trenujący na co dzień piłkę nożną. Jak się okazało, dzieci mają sport we krwi - wszystkie zaproponowane przez Nas ćwiczenia wykonały bezbłędnie! Najprzyjemniejszą formą rozgrzewki jest oczywiście zabawa. Starsi uczniowie szczególnie chętnie bawili się przy Macarenie, którą poprowadziła ich koleżanka biorąca udział w Festiwalu Biegowym. Natomiast młodsi bawili się przy znanej piosence wśród dzieci „głowa, ramiona, kolana, pięty”.

Po seansie filmowym zapytaliśmy dzieci co najbardziej je zainteresowało w tym, co zobaczyły. Zgodnie odpowiadały, że podczas filmu o Festiwalu Biegowym zaciekawiły ich wypowiedzi rówieśników biorący udział w prawdziwych zawodach. Natomiast z filmu prezentującego firmę Koral najciekawszym elementem dla nich było powstawanie biało-czarnego lodowego „Misia Panda”.

Pod koniec spotkania, zgodnie z obietnicą przyznaliśmy nagrody małym artystom, którzy oddali Nam do oceny prace plastyczne przygotowane na konkurs „Lodowy Puchar Mistrza”. Jeszcze przed degustacją Koralowych lodów, których nie zabrakło dla żadnego z uczestników spotkania, dzieci miały możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia z festiwalową maskotką - przesympatycznym Rysiem Berdysiem.

Już w przyszłym tygodniu we wtorek 5 maja Ryś Berdyś odwiedzi Kamionkę Wielką. Zapraszamy!

Zobacz zdjecia z Jerzmanowic

Oprac. (RSZ)
Źródło: Festiwal Biegowy
 


Dziękujemy za przesłanie błędu