Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 9 sierpnia. Imieniny: Klary, Romana, Rozyny
04/06/2020 - 10:35

Koronawirus wisiał w powietrzu. Okazał się pinezką, która przebiła kilka balonów

Samo pojawienie się kryzysu dla kogoś, kto obserwuje ciąg wydarzeń, nie powinno być zaskoczeniem, zwłaszcza, że coś złego w powietrzu wisiało od dawna. Nie wiadomo było tylko, skąd nadejdzie. Co zatem robić? Zacznijmy najpierw od tego, czym w ogóle jest kryzys. A jest on zjawiskiem całkowicie naturalnym w gospodarce...

Poniedziałek 9 marca przejdzie do historii gospodarczej świata jako symboliczna data rozpoczęcia kryzysu gospodarczego. Od jakiegoś czasu odczuwalne było napięcie spowodowane amerykańsko-chińską wojną handlową, widać było spowolnienie koniunktury i wzrost napięć na rynkach finansowych. Najwięksi inwestorzy zaczęli gromadzić gotówkę. Takiego splotu dramatycznych okoliczności nie było od lat! Teraz wszyscy próbują sięgać pamięcią jak wyglądały poprzednie kryzysy, żeby próbować znaleźć recepty. Ale ten kryzys jest inny. Kto ucierpi? Co robić? Jak planować wydatki?

Przemyślenia Anety Oleksy-Gębczyk z cyklu „Ekonomia na co dzień” znajdziecie w czerwcowym wydaniu miesięcznika "Sądeczanin". Aby kupić go w promocyjnej cenie, wystarczy wpłacić 5 zł na nasze konto (numer konta 10 1020 3453 0000 8402 0274 0355), w opisie przelewu podając imię, nazwisko i adres, pod który przesyłka ma zostać dostarczona. 

Czytaj też: Nareszcie! E-wydanie miesięcznika "Sądeczanin" już w sprzedaży

Od niedawna miesięcznik jest dostępny w zupełnie nowej odsłonie. Teraz to nie tylko zapach papierowej gazety prosto z drukarni i coś więcej niż wysyłka miesięcznika prosto do waszych domów. Nadchodzi nowy wymiar "Sądeczanina", a wraz z nim e-wydanie, które możecie nabyć klikając w ten link.

Na terenie Nowego Sącza pismo kupisz także stacjonarnie - w księgarni Alfabet, księgarni – antykwariacie Bestseller, w sklepie Intermarche przy ul. Nawojowskiej w Centrum Handlowym Europa II, w sklepie MAKS, w kiosku Rynek 26 oraz na Wólkach w sklepie Danek i MUSICBAN.

[email protected], fot. Pixabay.comDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)