Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 21 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory
20/11/2019 - 23:20

Krynica: andrzejkowy bal osób niepełnosprawnych z Baciarami, w góralskim stylu!

Tradycji stało się zadość. Na balu andrzejkowym zorganizowanym w krynickim Starym Domu Zdrojowym, jak co roku bawili się podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Krynicy-Zdroju oraz zaproszeni przez nich goście z Muszyny i Nowego Sącza. Do tańca zagrała kapela góralska "Baciary"z Podhala.

Jak co roku, w sali balowej Starego Domu Zdrojowego na zabawie andrzejkowej bawili się podopieczni Środowiskowych Domów Samopomocy w Krynicy-Zdroju i Nowym Sączu oraz Powiatowego Ośrodka Wsparcia dla Osób z Muszyny.

W sumie ponad 150 osób, wraz z rodzicami i opiekunami. Do tańca przygrywała (charytatywnie) im znana wszystkim i lubiana kapela góralska „Baciary” , założona przez braci Janusza i Andrzeja Body (2002) pod Tatrami.

W muzyce i strojach grupa nawiązuje do tradycji góralskiej. Do najbardziej znanych utworów należą: "Żyje się raz", "Oczy zielone", "Nic do stracenia", "Jak się bawią ludzie".

Możliwość usłyszenia na żywo, porozmawiania i zrobienia pamiątkowego zdjęcia z muzykami było  dla wielu uczestników andrzejkowego balu spełnieniem marzeń.

Nie zabrakło też posiłku w góralskim stylu. Serwowano udziec pieczony i ogórka kiszonego, chleb ze smalcem, kiełbasą.

Zabawę andrzejkową zorganizował Środowiskowy Dom Samopomocy w Krynicy-Zdroju, a w organizacji pomagali wolontariusze z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II.

(MK) fot.  z zasobów POW MuszynaDziękujemy za przesłanie błędu