Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 12 sierpnia. Imieniny: Hilarii, Juliana, Lecha
20/06/2020 - 18:00

Krynica: ciągle pada. Deszczowy początek pierwszego, letniego weekendu

Za nami kolejna deszczowa doba na Sądecczyźnie. Z niewielkimi przerwami, w Krynicy od kilku dni pada. Taki jest też pierwszy, letni weekend. Na razie nie odnotowano większych podtopień, jednak w niektórych częściach miasta, w tym na deptaku powstały ogromne kałuże.

Od kilku dni w regionie sądeckim pogoda jest bardzo dynamiczna. W piątek, 19 czerwca nad Krynicą padał gwałtowny deszcz, któremu towarzyszyły  burze.

Pierwszy dzień kalendarzowego lata również jest deszczowy w uzdrowisku. Woda gromadzi się w niektórych miejscach, tworząc ogromne kałuże. 

Na razie nie odnotowano lokalnych podtopień. Jednak tak duże natężenie opadów, jeśli nie przestanie padać, może prowadzić do nich miejscowo. W górach bowiem niewielki potok szybko zmienia się w dość wartki i staje się zagrożeniem.

IMGW informuje, że w sobotę, 20 czerwca nad Polską nadal zalegać będzie wilgotne powietrze. Burze wystąpią na wschodzie, północy i miejscami w centrum kraju.

W niedzielę (21 czerwca) prognozowane jest utrzymanie podobnej pogody. Na wschodzie wciąż będą występować burze, które mogą być dosyć gwałtowne, z gradem.

(MK) fot. aut. Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)