Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 1 kwietnia. Imieniny: Chryzamtyny, Grażyny, Zygmunta
21/02/2020 - 01:50

Krynica oczami Amerykanina. Uzdrowisko gwiazdą kanału Poland In

W najnowszym odcinku programu Undiscovered, emitowanym na kanale Poland In, Ryan Socash odwiedził Krynicę-Zdrój. Mieszkający od 2005 roku w Krakowie amerykański dziennikarz zaprezentował atrakcje turystyczne, znajdujące się w sercu miasta i Jaworzynę Krynicką. Degustował też krynickie wody mineralne i regionalną kuchnię.

Undiscovered jest programem na anglojęzycznym kanale Poland In, w którym Ryan Socash odwiedza najciekawsze zakątki Polski. Najnowszy odcinek poświęcony jest Krynicy. W dziesięciominutowym filmie pokazuje centrum miasta, m.in. deptak, Pijalnię Główną, w której degustował wody mineralne, Muzeum Nikifora, Małopolankę, a także Jaworzynę Krynicką.

Ryan Socash ma 39 lat, urodził się i wychował w USA. Jest amerykańskim dziennikarzem, fotografem, piosenkarzem, specjalistą z dziedziny mediów internetowych oraz youtuberem z polskimi, podkarpackimi korzeniami rodzinnymi. Nad Wisłę, do Krakowa przeprowadził się w 2005 roku. W Polsce się ożenił, ma dwoje dzieci.

W 2015 roku Ryan Socash założył anglojęzyczny kanał Kult America na platformie YouTube. Program pokazuje z perspektywy Amerykanina socjalne, kulturalne oraz społeczne aspekty rozmaitych krajów Europy Wschodniej.   Jako muzyk, współpracował m.in.: z Czesławem Mozilem oraz zespołem Coma. 

(MK) fot. ilustracyjne aut.Dziękujemy za przesłanie błędu