Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 5 czerwca. Imieniny: Bonifacego, Kiry, Waltera
31/03/2020 - 00:50

Krynica: Pijalnia Główna z logo Małopolski, reklamuje region

Pijalnia Główna w Krynicy-Zdroju, w której odbywają się Festiwale im. Jana Kiepury i Forum Ekonomiczne, wzbogaciła się o logo Małopolski. Przymocowany nad wejściem do obiektu napis reklamuje ten region naszego kraju.

Od soboty na budynku Pijalni Głównej widnieje logo Małopolski. Składa się ono  z piktogramu oraz logotypu, będącego nazwą regionu. Piktogram jest inicjałem litery M. 

Logo jest abstrakcyjną formą, nawiązującą do charakterystycznych wyróżników regionu: szczytów górskich, wież kościołów oraz aspiracji mieszkańców. Ma się kojarzyć jednocześnie z wijącą się rzeką, ciągłością, harmonią, a także dynamiką kreatywnością i odwagą.

Kształt piktogramu nawiązuje do symboli królewskich tj. stylizowanej korony, będącej symbolem dawnych władców Polski.

Pijalnia wód mineralnych znajduje się w samym centrum uzdrowiska, przy Bulwarach Dietla.  Modernistyczna budowla powstała w latach 1969-71, w miejscu dawnej, stuletniej pijalni, po której pozostał Zdrój Główny. Serwowane są tu takie wody mineralne jak: Jan, Słotwinka, Zuber, Tadeusz oraz Zdrój Główny. 

W pijalni odbywają się m.in.: sierpniowy Festiwal im. Jana Kiepury, a we wrześniu Forum Ekonomiczne. Ozdobę wnętrza stanowi oranżeria, w której rosną egzotyczne krzewy i rośliny.

W latach 2013-2014 budynek przeszedł modernizację.

(MK) fot. aut.Dziękujemy za przesłanie błędu