Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 12 lipca. Imieniny: Brunona, Jana, Wery
07/04/2019 - 20:55

Krynica: pisanki, zajączki, palemki, mazurki na II Jarmarku Wielkanocnym

Świąteczne stoiska z mazurkami, wędlinami, miodami, a także rękodziełem artystycznym, palemkami, pisankami i wiele innych atrakcji zaprezentowano licznie odwiedzającym drugi Wielkanocny Jarmark, który się odbył w ostatni weekend (6-7 kwietnia) w krynickiej Pijalni Głównej.

Krynica: pisanki, zajączki, palemki, mazurki na II Jarmarku Wielkanocnym

Wielkanoc już za dwa tygodnie, a więc czas na przedświąteczne przygotowania i zakupy. W związku z tym setki osób odwiedziło kolorowy, drugi Jarmark Wielkanocny, przepełniony specjałami kuchni regionalnej i rękodziełem artystycznym .

Nie zabrakło świątecznych mazurków, na delikatnym i kruchym spodzie, sękaczy, litewskich wędlin, serów, miodów, a także bochenków chleba, wyrabianych ręcznie, na domowym zakwasie i wielu innych regionalnych artykułów spożywczych, związanych głównie z okresem Wielkanocy.

Bogactwo smaków uzupełniały dekoracje świąteczne w postaci palmek, pisanek, zajączków, haftowanych serwetek, koszyczków oraz kolorowych stroików, które można było podziwiać i kupować. Można było również zobaczyć, jak wielkanocne ozdoby powstają.

Wystawcy oferowali również  rzeźby, obrazy, wyroby koronkowe i bibułkowe.

Odwiedzający Jarmark Wielkanocny mieli okazję nie tylko kupować, degustować, ale również doświadczyć wielu artystycznych wrażeń.  Na estradzie zaprezentowali się  min: młody artysta z Podkarpacia,  a także Formacja Taneczna Funky Dolls, której  występ był jak zawsze pokazem różnorodnych choreografii, w tym  również debiutanckie układy.

Organizatorem Jarmarku Wielkanocnego było Uzdrowisko Krynica-Żegiestów S.A.

(MK) fot. aut.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)