Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
19/12/2019 - 23:30

Krynica: podopieczni ŚDS pozowali z psem do świątecznej sesji zdjęciowej

W krynickim Środowiskowym Domu Samopomocy jego podopieczni pozowali do świątecznej sesji zdjęciowej. A wszystko w ramach zajęć z dogoterapii, jednej z terapii stosowanych w ośrodku.

Podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Krynicy-Zdroju, w ramach dogoterapii, uśmiechnięci pozowali do świątecznej sesji zdjęciowej, pod choinką z berneńskim psem pasterskim. Zwierzę potrafi bowiem otworzyć uszczęśliwić człowieka i daje poczucie bezpieczeństwo. Usprawnia rozwój ruchowy, emocjonalny, społeczny i intelektualny. Dzięki głaskaniu zwierzęcia usprawniają się mięśnie. 

Dogoterapia jest jedną z formą terapii oferowaną w Środowiskowym Domu Samopomocy w Krynicy-Zdroju. To metoda wzmacniająca efektywność rehabilitacji, w której motywatorem jest wyszkolony pies prowadzony przez terapeutę. Środowiskowy Dom Samopomocy w Krynicy-Zdroju jest ośrodkiem wsparcia dziennego, przeznaczonym dla osób z zaburzeniami psychicznymi oraz niepełnosprawnością intelektualną.  Działa od 11 grudnia 2012 roku, a organem prowadzącym jest Gmina Krynica-Zdrój. Uczestnictwo w zajęciach rozwija indywidualne umiejętności i uczy samodzielności podopiecznych.Ośrodek prowadzi treningi umiejętności życiowych, społecznych, artystycznych oraz kulinoterapię. Zapewnia opiekę psychologiczną oraz fizjoterapię. W zajęciach uczestniczy 40 osób. Ośrodek  jest od poniedziałku do piątku, od godz. 7.30 do 15.30.

 (MK) fot. Mieczysław Mirek, Hodowla KIELO CUD FCI, Janusz Stanek Hodowla MOUNTAINS LADY FCIDziękujemy za przesłanie błędu