Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 października. Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra
20/09/2021 - 07:20

Krynica: rusza jesienny odbiór odpadów wielkogabarytowych

Jeszcze tylko do końca września mieszkańcy Miasta i Gminy Krynica-Zdrój mogą zgłaszać zapotrzebowanie odbioru odpadów wielkogabarytowych ze swojej posesji, które będą odbierane w październiku.

Odpady wielkogabarytowe to przedmioty, które ze względu na swoje rozmiary czy wagę nie mieszczą się do pojemników na śmieci. Są to: meble (szafy, komody, fotele, tapczany, łóżka, stoły, krzesła), ramy okienne i drzwi, dywany i wykładziny, materace, kołdry i poduszki, wózki dziecięce, suszarki na pranie, deski do prasowania, rowery, narty i duże zabawki. 

Mieszkańcy Miasta i Gminy Krynica-Zdrój mogą zgłaszać zapotrzebowanie odbioru odpadów wielkogabarytowych ze swojej posesji jeszcze tylko do końca września. Odpady te zostaną odbierane w październiku. Termin należy uzgodnić z koordynatorem MPGK, dzwoniąc pod numer telefonu: 693323487 lub 184441203. 

W zabudowie wielorodzinnej, odbiór może zgłosić zarówno właściciel lokalu, jak i administrator/zarządca budynku. O dokładnym terminie odbioru zgłaszający będzie poinformowany z tygodniowym wyprzedzeniem.

MPGK w Krynicy-Zdroju podaje planowane terminy odbioru odpadów wielkogabarytowych, jednak można je wystawić dopiero po uzgodnieniu terminu z koordynatorem MPGK, w Krynicy -12 października, zaś w sołectwach -19 października.

W przypadku zabudowy jednorodzinnej, odpady należy wystawić przy granicy posesji, w uzgodnionym miejscu i czasie. W przypadku zabudowy wielorodzinnej, w widocznym miejscu przy śmietnikach. (MK) fot. ilustracyjneDziękujemy za przesłanie błędu