Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 19 września. Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda
12/10/2018 - 14:05

Krynica słoneczna, w złotych, czerwonych i brązowych barwach

Krynicę otuliły złote, czerwone i brązowe barwy jesieni. Na deptaku jest wielu spacerowiczów, nic dziwnego, gdyż pogoda piękna, słoneczna, bezchmurne niebo, a na termometrach powyżej dwudziestki!

Po porannych przymrozkach sprzed kilkunastu dni nie ma śladu. Za oknami piękna, październikowa, słoneczna pogoda. Na niebie ani jednej  chmurki, a na termometrach, w południe temperatura sięga powyżej dwudziestu kresek.

Uzdrowisko tonie w różnobarwnych liściach, chociaż w sercu miasta dominuje kolor żółty. Przy multimedialnej fontannie odpoczywają mieszkańcy uzdrowiska, kuracjusze i turyści. Chociaż sezon letni już się skończył, to  z uroków babiego lata w Beskidach korzystają rodziny z małymi dziećmi, nieobjętymi jeszcze szkolnymi obowiązkami.

Takie spotkać można nie tylko  na deptaku, ale i na licznych szlakach wokół Krynicy.

Pogoda przez najbliższe dni sprzyjać będzie wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Termometry pokażą w uzdrowisku od 15 do 20 kresek, w południe. Biometr będzie korzystny.

Synoptycy przewidują pogorszenie pogody, po 20 października. Będzie więcej zachmurzonego nieba, spadnie deszcz i się ochłodzi. Oby te prognozy się nie sprawdziły!

(MKA). fot. aut.Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe