Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 25 września. Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
18/01/2020 - 11:50

Krynica: wprowadzili korektę do rozkładu jazdy komunikacji uzdrowiskowej

W nowym roku na terenie miasta i gminy Krynica-Zdrój uruchomiono bezpłatną komunikację uzdrowiskową. Od poniedziałku, 20 stycznia w istniejący rozkład wprowadzono korekty, uwzględniające większość uwag mieszkańców.

Uchwałą rady miasta z 31 lipca 2019 roku, 2 stycznia 2020 roku w Krynicy-Zdroju wprowadzono bezpłatną komunikację publicznego transportu zbiorowego. Organizatorem wykonywania darmowych przewozów jest gmina.  Z wykonywania niektórych usług zrezygnował jeden z prywatnych przewoźników. W związku z tym z rozkładu jazdy zniknęło wiele połączeń i pojawił się problem dojazdu do szkoły lub pracy. 

Od 20 stycznia obowiązuje nowy rozkład Komunikacji Uzdrowiskowej na terenie miasta i gminy Krynica-Zdrój. Jak informuje radna Iwona Grzebyk-Dulak, zgodnie z informacją przekazaną jej przez burmistrza i prezesa MPGK, przy jego tworzeniu uwzględniono zdecydowaną większość uwag (nie wszystkie) mieszkańców.

- Zmiany dotyczą połączeń z osiedli Czarny Potok i Krynica Dolna oraz ulic Kościuszki i Zamkowej. W przypadku wskazanych ulic przystanek został umiejscowiony przy byłym gimnazjum. -tłumaczy radna Iwona Grzebyk-Dulak -Nie było zgody burmistrza na przejazd busów Komunikacji Uzdrowiskowej przez ulicę Zamkową. Z przekazanych mi informacji wynika, że uwzględniono również uwagi dotyczące połączeń z Muszynką i Mochnaczką.

Rozkład jazdy na stronie MPGK http://www.mpgk-krynica.pl/index.php/aktualnoci/item/3_aktualnoci/63_komunikacja-uzdrowiskowa

Wszelkie uwagi dotyczące komunikacji uzdrowiskowej oraz rozkładu jazdy można zgłaszać za pomocą profilu burmistrza na FB, mailowo na adres [email protected] lub w tradycyjnej formie papierowej w kancelarii UM lub MPGK.

(MK) fot. UM K-ZDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe