Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 22 czerwca. Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza
03/12/2020 - 22:00

Krynica: zima w górach jest piękna, ale też niebezpieczna. Uważaj na szlakach

W góry zawitała zima, w paśmie Jaworzyny Krynickiej spadło od 5-10 cm śniegu. Ratownicy Grupy Krynickiej GOPR ostrzegają, że każda wyprawa może stać się niebezpieczna i skończyć się źle.

W góry zawitała zima, widoki zapierają dech w piersiach. - W pasmie Jaworzyny Krynickiej pokrywa śnieżna wynosi 5 - 10 centymetrów. Wciąż panują bardzo dobre warunki do uprawiania pieszej turystyki zimowej - informują ratownicy z Grupy Krynickiej GOPR. Ale ostrzegają też, że to piękna pora, ale bywa też bardzo niebezpieczna. Stwarza realne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia. Łatwo o poślizgnięcia, skręcenia, złamania czy inne urazy. 

Przed wyruszeniem na wycieczkę pamiętajmy o dobrych butach, ciepłym ubraniu, mapie czy kompasie. Warto mieć też ciepłą herbatę w termosie oraz jedzenie, aby dostarczyć organizmowi energii. 

- Ze względu na szybko zapadający zmrok musimy koniecznie pamiętać o latarce, a także naładowanym telefonie komórkowym, z zapisanym numerem ratunkowym w górach 601 100 300 lub 985 , a także zainstalowaną aplikacją Ratunek. -przypominają ratownicy. 

(MK) fot. aut.  Żródło: własne, Grupa Krynicka GOPRDziękujemy za przesłanie błędu