Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 stycznia. Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
15/05/2020 - 16:25

Krynica:kiedy uruchomią fontanny?Wygrywają melodie i przyciągają setki turystów

Kiedy zaczną działać miejskie, multimedialne fontanny w Krynicy-Zdroju, będące wielką atrakcją turystyczną uzdrowiska? Tego jeszcze nie wiadomo. Na razie Główny Inspektor Sanitarny zaleca, aby ze względu na epidemię wstrzymać się z ich uruchamianiem.

W Krynicy-Zdroju multimedialna fontanna setka, usytuowana jest w Parku im. M. Dukieta, wygrywająca co pół godziny melodie i emanująca wieczorem wieloma barwami stała się wielką atrakcją turystyczna uzdrowiska. Oddana do użytku po renowacji w ubiegłym roku przyciągała w sezonie letnim i wczesną jesienią setki osób.

Podobnie, jak druga multimedialna fontanna, usytuowana obok Starego Domu Zdrojowego, oddana do użytku kilka lat wcześniej. W tym roku następna fontanna, która przeszła renowację zostanie oddana do użytku na terenie Polany Janówka.

Zazwyczaj krynickie fontanny zaczynały funkcjonować w majowy weekend. Na razie jednak, jak czytamy -„w związku z trwającą epidemią koronawirusa, zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, uruchomienie miejskich fontann jest wstrzymane do czasu ustąpienia zagrożenia związanego z potencjalnym przenoszeniem cząsteczek wirusa drogą wodno-powietrzną”.

(MK) fot. ilustracyjne aut.Dziękujemy za przesłanie błędu