Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 28 lutego. Imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany
18/03/2019 - 09:30

Kto się lubi ten się czubi, mówi burmistrz Starego Sącza

Jacek Lelek, burmistrz Starego Sącza, podjął współpracę ze Związkiem Podhalan w stulecie powstania tej organizacji. W ramach współpracy w minioną sobotę odbyła się uroczystość osiemdziesiątej ósmej rocznicy urodzin Ks. Prof. Józefa Tischnera, urodzonego w Starym Sączu, a potem wzrastającego w Łopusznej.

Kto się lubi ten się czubi, mówi Burmistrz Starego Sącza

Zapytaliśmy burmistrza Jacka Lelka dlaczego podjął współpracę ze Związkiem Podhalan.
- Górale są bardzo blisko związani ze Starym Sączem tak przez Świętą Kingę do której co roku przyjeżdżają na odpust, jak i poprzez Ks. Profesora Józefa Tischnera Starosądeczanina a jednocześnie Kapela Związku Podhalan.

Poza tym tak blisko siebie żyjemy i chociaż różnie bywało w naszej historii, ale kto się lubi ten się czubi, a nasze kultury się przenikają więc należy współpracować. Górale bardzo dbają o swoje tradycje i teraz coś podobnego dzieje się na Sądecczyźnie, podpatrujemy jak to robi Związek Podhalan, bo warto brać przykład z tych którym się udaje.

Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji wydarzenia popłynęły w kierunku burmistrza Starego Sącza ze strony władz Związku Podhalan. Takie same podziękowania usłyszał również dyrektor Muzeum Regionalnego w Starym Sączu, pan Andrzej Długosz.

PGDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020