Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
26/03/2018 - 20:55

Ładne z nas „ślicznotki”? Wystarczy wziąć do ręki aparat [ZDJĘCIA]

Takie ptasie „ślicznotki” upolował swoim aparatem fotograficznym z dużym zoomem Paweł Motyka, zastępca komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu. Czyż te małe stworzenia nie są urocze?

Pan Paweł uwiecznił gromadkę szpaków i dzięcioła nieopodal swojego domu w Ptaszkowej, gdzie mieszka. Ptaszki przysiadły na chwilę, by odpocząć na gałęziach drzew.

Do pstryknięcia tych pięknych fotek zainspirowała pana Pawła – zawodowego strażaka występująca na deskach sądeckiego „Sokoła” Ania Rusowicz, córka nieżyjącej już Ady Rusowicz, wokalistki zespołu Niebiesko-Czarni.

Zobacz także: Co lata po moim niebie? Wystarczy spojrzeć w górę, a świat staje otworem

Ania Rusowicz jest ambasadorką Ogólnopolskiej Kampanii Wiedzy i Edukacji Przyrodniczej „Bądź na pTak”.

Paweł Motyka lubi amatorsko fotografować. Z pasją uwiecznia w swojej miejscowości niebo, które urzeka oszałamiającymi kolorami.

- Ptaki sfotografowałem aparatem z dużym zoomem – mówi pan Paweł. – Jeden gatunek znałem. To szpaki, które uszczykują mi w ogrodzie młode pędy roślin. Do zidentyfikowania pozostał mi jeden ptasi gość. Zajrzałem do atlasu i wszystko było jasne. To dzięcioł. Lubię wszystko, co lata.

Warto wspomnieć, że pan Paweł praktycznie codziennie wypatruje na niebie i uwiecznia na zdjęciach samoloty pasażerskie różnych lotniczych linii.

i.michalec@sadeczanin.info, Fot. Paweł Motyka.

Prasie ślicznotki z Ptaszkowej
Ptasie ślicznotki z Ptaszkowej


Dziękujemy za przesłanie błędu