Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 4 lutego. Imieniny: Andrzeja, Mariusza, Weroniki
18/08/2022 - 12:05

Łużna: gdzie złożyć wniosek o dodatek węglowy? GOPS wydłuża godziny pracy

Sprawdź, gdzie możesz złożyć wniosek o dodatek węglowy w swojej gminie. Ze względu na duże zainteresowanie dodatkiem, pracownicy GOPS w Łużnej przez dwa dni będą przyjmować wnioski aż do godziny 18:00.

Gmina Łużna – gdzie złożyć wniosek o dodatek węglowy?

Mieszkańcy gminy Łużna (powiat gorlicki) mogą składać wnioski o dodatek węglowy w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Łużnej.

Adres: Łużna 607, 38-322 Łużna
Tel.: 18 354 30 41
Czynne w poniedziałki od 8:00 do 16:00, wtorek – piątek 7:00 – 15:00

Dla osób, które chcą złożyć wniosek w wersji papierowej osobiście, przez dwa dni wydłużono godziny pracy GOPS. 18 oraz 19 sierpnia (tj. czwartek i piątek) ośrodek będzie wyjątkowy czynny od 7:00 do 18:00.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Łużnej podaje również dane kontaktowe do pracowników, u których można uzyskać więcej informacji w sprawie wniosków o dodatek węglowy:

ZŁÓŻ WNIOSEK O DODATEK WĘGLOWY W SWOJEJ GMINIE. ZNAJDŹ SWÓJ URZĄD - KILKNIJ TUTAJ.

Wzór wniosku o dodatek węglowy do pobrania

Wniosek, który trzeba uzupełnić ma 6 stron. Należy w nim uzupełnić takie dane jak: imię, nazwisko, PESEL lub numer dokumentu stwierdzającego tożsamość, obywatelstwo, adres zamieszkania, numer telefony lub adres mailowy.

Ponadto, do wniosku trzeba dołączyć oświadczenie, w którym podamy dane członków gospodarstwa domowego wnioskodawcy oraz informację o źródle ogrzewania. Dokument jest ujednolicony dla całego kraju

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ WNIOSEK DO UZUPEŁNIENIA.

Dodatek węglowy 2022 - do kiedy można składać wnioski?

Wnioski przyjmowane są do 30 listopada 2022 roku. Wniosek można złożyć online (za pomocą skrzynki e-PUAP) lub osobiście. Urzędy gmin mają miesiąc od daty złożenia wniosku na wypłacenie pieniędzy na konto lub w gotówce.

Komu przysługuje dodatek węglowy?

Warunkiem przyznania dodatku jest wpis lub zgłoszenie źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB).

Dodatek węglowy przysługuje gospodarstwom domowym, w których głównym źródłem ogrzewania jest węgiel. Świadczenie w wysokości 3 tysięcy złotych jest jednorazowe, niezależnie od dochodów czy liczby członków gospodarstwa domowego.

Co ważne, jeśli wniosek złoży więcej niż jedna osoba z tego samego gospodarstwa domowego, trzy tysiące złotych zostaną przyznane pierwszemu wnioskodawcy. ([email protected], fot. UG Łużna)Dziękujemy za przesłanie błędu