Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 18 sierpnia. Imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony
03/02/2019 - 22:00

Magia Muszyny, dwie Iwony i historia zagubionej przed 20 laty obrączki

Iwona Wachna z Muszyny znalazła obrączkę z wygrawerowanym na niej imieniem Iwona, którą w styczniu 1999 roku zgubiło małżeństwo z Jaworzna. Dała ogłoszenie w necie i po 20 latach (bez)cenna zguba odnalazła właścicieli.

Zaginęła w Muszynie  w styczniu 1999 roku, obrączka ślubna należąca do Iwony z Jaworzna.  Miała wygrawerowaną datę 19 listopada 1994 i imię właścicielki.

Przypadkiem,  przy okazji prac związanych z wymianą wodociągu przy ul. Rolanda,  20 lat póżniej znalazła ją  Iwona Wachna, kierownik Referatu Spraw Obywatelskich i Urzędu Stanu Cywilnego. 

Zrobiła zdjęcie, dała ogłoszenie w mediach społecznościowych. W ten sposób (bez)cenny przedmiot odnalazł swoich właścicieli. 

- "Aż łezka mi poleciała. W tej Naszej Muszynie jest naprawdę magicznie. Ja Iwona znalazłam obrączkę Iwony i po 20 latach dziś ta obrączka wróciła do właściciela. Jak w filmie!!! A jednak możliwe!' – napisała Iwona Wachna na swoim profilu - Pozdrawiam Panią Iwonke z Mężem i bardzo dziękuję za kwiaty. Mam nadzieję że poznamy się osobiście." 

Obrączka powróciła już do Jaworzna. Iwona Wachna otrzymała podziękowania i kwiaty od małżeństwa, za uczciwość. 

Iwona Wachna, kierownik Referatu Spraw Obywatelskich i Urzędu Stanu Cywilnego

          (MK) fot. Iwony Wachna, aut. 

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji

Dziękujemy za przesłanie błędu


Sierpniowy miesięcznik "Sądeczanin"